Başka bir çözümü yok muydu?

Dünyanın birçok bölgesinde nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan koalalar Avustralya’da öldürüldü. 686 koalanın öldürülmesinin gerekçesi ise hayrete düşürdü.Victoria eyaletinin Çevre Bakanı Lisa Neville, Ekim 2013 ve Mart 2014 arasında Cape Otway bölgesinde beslenme yetersizliği nedeniyle sağlık durumu iyi olmayan 686 koalanın veterinerler tarafından zehirli iğneyle öldürüldüğünü açıkladı. Neville, devlet televizyonu ABC’ye yaptığı açıklamada, bölgede […]

Eklenme: 4 Mart 2015 - 15:51 / Son Güncelleme: 4 Mart 2015 - 15:51 / Editör: BIK

Dünyanın birçok bölgesinde nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan koalalar Avustralya’da öldürüldü. 686 koalanın öldürülmesinin gerekçesi ise hayrete düşürdü.Victoria eyaletinin Çevre Bakanı Lisa Neville, Ekim 2013 ve Mart 2014 arasında Cape Otway bölgesinde beslenme yetersizliği nedeniyle sağlık durumu iyi olmayan 686 koalanın veterinerler tarafından zehirli iğneyle öldürüldüğünü açıkladı.

Neville, devlet televizyonu ABC’ye yaptığı açıklamada, bölgede koala nüfusunun hektar başına 20’ye kadar çıktığını, bunun 11’e düşürüldüğünü belirtti.

Aşırı nüfus nedeniyle yiyecek bulmayan hayvanların acı çektiğini söyleyen Neville, bölgedeki koalalar için sürdürülebilir nüfus yoğunluğunun hektar başına 1’i geçmemesi gerektiğini ifade etti.

Koalaların, uzmanlara ve hayvanları koruma kuruluşlarına danışılarak veterinerler tarafından zehirli iğneyle uyutulduğunu belirten Neville, deneyimlerinin koalaların başka bir yere aktarılmasının işe yaramadığını gösterdiğini, hatta hayvanların daha fazla acı çekmesine neden olduğunu söyledi.

Neville, “Koalaların sayısı hızla artıyor. Nüfus artışını yavaşlatmaya yarayacak bir strateji geliştirmeliyiz” diyerek, koalaların gelecekte de uyutulması seçeneğinin gözardı edilmediğini vurguladı.

Cape Otway bölgesinde çok sayıda koala bulunuyor ancak dünyanın geri kalanında koala nesli, doğal yaşam alanlarının kaybı, hastalık, yangın ve köpek saldırıları gibi nedenlerle yok olma tehdidi altında bulunuyor.

Muhabir: Ayşe Aktaş

MFK

i cheated on my boyfriend with a black guy go i cheated on my boyfriend what do i do
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again