Bayram Şekeri Tezgahlarda

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayramları vazgeçilmezi çeşit çeşit bayram şekerleri tezgahlarda yerini aldı.

Eklenme: 6 Eylül 2016 - 09:55 / Son Güncelleme: 6 Eylül 2016 - 9:55 / Editör: BIK

İzzet TUMAY/ Neşe SAYGILI- Haberkent Gazetesi(Elazığ)- Başta Elazığ’ın tarihi alışveriş merkezlerinden Kapalı Çarşı olmak üzere bir çok bölgede görücüye çıkan bayram şekerleri ile ilgili görüşlerini aldığımız esnaflar, şekerlerin yeni yeni satışa sunulduğunu, şimdilik ciddi bir rağbetin olmadığını ancak önümüzde ki birkaç günde taleplerin önemli oranda artacağını ifade ettiler.

Onlarca çeşit bayram şekeri olduğunu, vatandaşların bayram şekeri alma konusunda belli belirsiz yerlerden alışveriş yapmamaları gerektiğini ifade eden esnaflar, “Malum olduğu üzere her yıl olduğu gibi bu bayram öncesinde de maalesef her yerde bayram şekeri satışa sunuluyor. Bu konuda vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve şekerlerini belli başlı yerlerden almaları gerekiyor” dediler.

SAHTE KOLONYAYA DİKKAT!

Bayramların vazgeçilmezleri arasında önemli bir yere sahip olan bir diğer önemli ihtiyaç ise Kolonya. Piyasada özellikle seyyar tezgâhlarda satışa sunulan Kolonya konusunda da dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunan esnaflar, sahte kolonyaların göze kaçması durumunda ciddi sağlık problemlerine sebep olacağını vurguladılar.