Bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308

Milli Savunma BakanıYılmaz, bedelli askerlik başvurularına ilişkin, “Dün 19.14 itibarıyla bana gelen bilgiye göre bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308. Bundan sonra artmaz” dedi.SİVAS Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şarkışla ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Yılmaz, yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Cami inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bir basın mensubunun “Bedelli askerlikle ilgili […]

Eklenme: 14 Şubat 2015 - 16:51 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Milli Savunma BakanıYılmaz, bedelli askerlik başvurularına ilişkin, “Dün 19.14 itibarıyla bana gelen bilgiye göre bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308. Bundan sonra artmaz” dedi.SİVAS

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şarkışla ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Yılmaz, yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Cami inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bir basın mensubunun “Bedelli askerlikle ilgili son sayı elinize ulaştı mı?” sorusu üzerine Yılmaz, telefonuna gelen son mesaja bakarak, “Dün 19.14 itibarıyla bana gelen bilgiye göre bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308. Bundan sonra artmaz” dedi.

Yılmaz, “Gecikme olup da bir mazeretten dolayı götüremeyen olursa nasıl olacak?” sorusu üzerine ise “2 aylık süre içerisinde başvurmak lazım yasadaki emirdir. 59 gün durmuş 60. günü ‘biraz daha süre versin’ böyle bir şey makul değildir. Dolayısıyla biz vatandaşa şunu diyoruz, ‘2 ay süre verilmişse verildiği ilk gün yerine getirmek lazım son günü beklememek lazım’. 200 bin 308 bedelliyi tercih eden vatandaşlarımızın son sayısı, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Bu rakamı beklemediklerini dile getiren Yılmaz, “Bir önceki sayıda 400 bin kişi hak sahibi olabilecekken veya bu kapsam içine girebilecekken 70 bin kişi başvurmuştu. Bu sefer 200 bin 308 kişi başvurdu. Bu kadar beklemiyorduk. Yararlananlara hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Muhabir: Merve Topuz

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why do i want my wife to cheat on me how do you know your wife cheated why do i want to cheat on my wife
my girlfriend cheated on me with my best friend blog.linglinzhu.com cheat on my girlfriend
cheat women robertsuk.com cheat women
women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what