Benim de dikili bir ağacım, bir gülüm var

Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce hazırlanan “Benimde dikili bir ağacım, bir gülüm var” projesi sürdürülüyor. Proje kapsamında, engelli öğrenciler Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan hobi bahçesinde, domates, biber, patlıcan, salatalık gibi fideleri toprakla buluşturdu. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hatice Malkoç Çetin, burada yaptığı konuşmada, bu tür projelerin engelliler açısından çok önemli olduğunu söyledi. […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 10:18 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 0:02 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce hazırlanan "Benimde dikili bir ağacım, bir gülüm var" projesi sürdürülüyor. ( Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü - Anadolu Ajansı )
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce hazırlanan “Benimde dikili bir ağacım, bir gülüm var” projesi sürdürülüyor.

Proje kapsamında, engelli öğrenciler Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan hobi bahçesinde, domates, biber, patlıcan, salatalık gibi fideleri toprakla buluşturdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hatice Malkoç Çetin, burada yaptığı konuşmada, bu tür projelerin engelliler açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Projenin sürdürülebilir oluşunun engellilerin rehabilitasyon sürecine katkı sağladığını belirten Çetin, “Engellilerimiz toprak ve yeşilin insana verdiği huzur ve dinginlikten daha fazla yararlanma imkanını bu proje ile kullanmaya devam ediyorlar” diye konuştu. AA