Beşikçioğlu: Türkiye’ye karşı oyunu gördüm, TL’ye geçtim

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı. Verdiği bir röportajda soruları yanıtlayan oyuncu Beşikçioğlu, “Ülkemizin hep daha iyi olmasını isterim. Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim. Rotamızı nereye çevireceğimize birlikte karar vereceğiz” dedi.

Eklenme: 12 Kasım 2018 - 10:02 / Son Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 13:03 / Editör: Ferhat Esnek

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, verdiği bir röportajda Türkiye’ye kur üzerinden oynanan oyunu değerlendirerek sorulan soruları yanıtladı. Beşikçioğlu, ‘Ülkemizin hep daha iyi olmasını isterim. Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim. Rotamızı nereye çevireceğimize birlikte karar vereceğiz’ dedi, dolar yükseldiğinde parasını TL’de tuttuğunu söyledi.

Sabah’ın haberine göre, “Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim” manşetiyle yayımlanan röportajda Beşikçioğlu, askerliğine ilişkin bir soruya, “Devletim bana ‘Güneydoğu’da yapacaksın askerliğini’ dedi, gittim, yaptım. ‘Bu vatan için öl’ deseydi de ölürdük. Türkiye’de herkes bana göre içinde vatan sevgisi ile doğuyor çünkü anne veya babasından geçiyor bu sevgi miras gibi. Annem Arnavut,babam Laz, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım ve Türk olarak görüyorum kendimi” yanıtını verdi.

Bu yanıtın ardından gelen “Siz böyle diyorsunuz ama dolar yükseliyor diye sevinen bir kesim de var. ‘Aynı gemide değiliz’ diyorlar ne yazık ki” sorusunu da yanıtlayan Beşikçioğlu şöyle konuştu:

“Dolar yükseldiği dönemde benim bankada Türk Lirası param vardı ve ben paramı Türk Lirası’nda tutmaya devam ettim. Dolara çevirmedim, çevirmeyi bile düşünmedim. Ülkemizin daha iyi olmasını isterim her zaman. ‘Aynı gemide değiliz’ de ne demek? Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim. Aynı gemideyiz, rotamızı nereye çevireceğimize de birlikte karar vereceğiz. Birlik duygumuzu kaybetmemiz gerekiyor. Yöneticilere oy vermiş olun ya da olmayın; Türkiye’nin çıkarlarını düşünmek ve korumak zorundayız.”