Beyni 11 yıl gençleştiren sebzeler

ABD’nin Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları beyni 11 yaş gençleştiren sebzeleri buldu.ANKARA (AA) – Yeşil yapraklı sebzelerin beyni koruduğu ve gençleştirdiği belirlendi. ABD’nin Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları ıspanağın faydalarını araştırmak üzere ortalama 81 yaşındaki 950 kişinin bilişsel becerilerini ve beslenme alışanlıklarını inceledi. Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeleri günde 1-2 tabak tüketenlerin beyninin bunları daha az yiyenler […]

Eklenme: 1 Nisan 2015 - 14:14 / Son Güncelleme: 1 Nisan 2015 - 14:14 / Editör: BIK

ABD’nin Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları beyni 11 yaş gençleştiren sebzeleri buldu.ANKARA (AA) – Yeşil yapraklı sebzelerin beyni koruduğu ve gençleştirdiği belirlendi.

ABD’nin Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları ıspanağın faydalarını araştırmak üzere ortalama 81 yaşındaki 950 kişinin bilişsel becerilerini ve beslenme alışanlıklarını inceledi.

Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeleri günde 1-2 tabak tüketenlerin beyninin bunları daha az yiyenler ya da hiç yemeyenlere göre ortalama 11 yıl daha genç olduğu saptandı.

Yeşil yapraklı sebzelerin K vitamini, beta-karoten, folik asit gibi antioksidanlar bakımından zengin olmasının bu olumlu etkiyi yarattığını belirten bilim adamları, bunamadan, Alzheimer hastalığından korunmak için yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi tavsiyesinde bulundu.

Araştırmanın sonuçları, ABD’de düzenlenen Deneysel Biyoloji Konferansı’nda sunuldu.

Daha önce İsveç’te yapılan bir araştırma yeşil yapraklı sebzelerin kasları güçlendirdiğini ortaya koymuştu.

Muhabir: Gülbahar Sayım
Yayınlayan: Zülal Eser

MK

why does my husband cheat click i want my husband to cheat
dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
marriage affairs developersalley.com wife cheat
marriage affairs click wife cheat