BİK Genel Kurulu Olağanüstü Toplantısı bugün yapılacak

Yazılı basının döviz kurundan kaynaklı temel giderlerinden kağıt başta olmak üzere kalıp, boya ve diğer sarf malzemelerinin fiyatlarında meydana gelen yüksek artışları görüşmek ve alınabilecek tedbirleri kararlaştırmak amacıyla ile Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu bugün olağanüstü toplanıyor.

Eklenme: 19 Eylül 2018 - 17:26 / Son Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 8:04 / Editör: Ferhat Esnek

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu, yazılı basının döviz kurundan kaynaklı temel giderlerinden kağıt başta olmak üzere kalıp, boya ve diğer sarf malzemelerinin fiyatlarında meydana gelen yüksek artışları görüşmek ve alınabilecek tedbirleri kararlaştırmak amacıyla 20 Eylül 2018 Perşembe günü 1 (bir) gün sürecek olağanüstü toplantı yapacak.

İstanbul Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında Basın, Hükümet ve Tarafsızlar gruplarından oluşan Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla saat 11:00’de başlayacak toplantı, açılış-yoklama, Başkanlık Divanı seçimi ve gündemin kabulüne ilişkin mutat gündem maddelerinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem’in Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin ilgili maddelerinin tadiline dair Yönetim Kurulu teklifine ilişkin sunumuyla devam edecek.

Teklif hakkında Genel Kurul üyelerinin bilgilendirilmesinden sonra belirlenecek Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonları Yönetim Kurulu teklifi hakkında çalışmalarına başlayacak. Daha sonra tekrar toplanacak olan Genel Kurul, Yönetim Kurulunun değişiklik teklifini tartışarak oylanacak.

Olağanüstü Genel Kurulu toplantısı, üyelerinin dilek ve temennileriyle sona erecek.