BİK’ten Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı

Basın İlan Kurumu’nun, Adana’da 2 gün süren ‘Üst Yönetim ile Şube Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı’ sona erdi.

Eklenme: 30 Nisan 2016 - 15:57 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Haber Merkezi (bik.gov.tr) -27 Nisan 2016- Basın İlan Kurumu’nun 27-29 Nisan tarihleri arasında Adana’da gerçekleşen Şube Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Genel Müdür Yakup Karaca’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Canbey ve Cem Elçin, servis ve şube müdürleri, genel müdürlük çalışanları katıldı.

Genel Müdür Yakup Karaca, Kurumun yeni bir vizyonu olduğunu ve bu konudaki çalışmalarda topyekün şube ve çalışanlara büyük görevler düştüğünü dile getirdiği konuşmasında “Bundan önceki dönemlerle bugünün mukayesesini iyi yapmak gerekir. Şüphesiz alacağımız mesafede sizlerin desteği çok mühimdir. Kocaman bir sektörü dönüştürmek iddialı bir laf olabilir. Ama ilanlar konusunda sektörün dönüşümüne yardımcı ve başat olmak vizyonuna sahibiz. Tecrübelerimizi ve fikrilerimizi bu vizyon doğrultusunda birbirimizle paylaşarak, varmak isteğimiz noktaya daha hızlı ilerleriz diye düşüyorum.” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Yardımcılarından Cem Elçin ise son üç aylık çalışmalarda elde edilen sonuçların verdiği memnuniyeti katılımcılarla paylaştı. Elçin “İLANBİS uygulamamızda yaptığımız revizyonla son üç ayın performansları, Aralık ayı sonuçlarının çok çok üstünde seyretmiştir. Bu oldukça memnuniyet verici.” dedi.

Basın İlan Kurumu’nun kamuoyu nezdindeki bilinirliğinin düşük olması sorununu dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey bu konudaki çalışmaları ve Kurumdaki bazı gelişmeleri aktardı. Canbey konuşmasında şunları vurguladı: “Kurumumuzu temsil makamında olan arkadaşlarımızın, Kurumun tanıtımı, bilinirliği konusunda çalışmalar yapmalarını çok isteriz. Bu konuyla ilgili bir programımız olan Gazetecilik Okulu hayata geçti. Bizler bu program ile basın sektörüne destek vermek istedik. Önümüzdeki günlerde Kurumumuzun bilinirliğini artıracak, kamuya açacak, tanıtacak projelerlmizin olduğunun da haberini sizlere vermiş olayım. Basın Hayatı dergimiz uzun bir aradan sonra yeniden çıkmaya başlıyor. Dergimize katkılarınızı beklediğimizi belirtmek isterim. STK’lar ile ilişkililerimizi güçlendirerek sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı hedefliyoruz. Her biri büyük beğeni alan prestij kitaplarımıza yenilerini eklemek istiyoruz. Tüm bu planlarımızı sizlerle paylaşıyor, Genel Müdürümüzün de ifade ettiği gibi yeni vizyonumuza ilerlerken işbirliğinizi, desteğinizi, görüşlerinizi rica ediyoruz.”

Toplantı servis ve şube müdürlerinin çalışmaları hakkında hazırladıkları sunumlarla devam etti. Programın ikinci gününde Kurum içinde kullanılan uygulamalar ve karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm önerileri soru-cevap yönetimiyle konuşuldu.