BİK’ten İstanbul Üniversitesi’ne ziyaret

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ile İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergun Yolcu’yu ziyaret etti.(HABER MERKEZİ – bik.gov.tr) – Basın sektörünün manevi durumu ve gelişen iletişim teknolojilerinin yol açtığı gelişmelerin medyanın tüm şube ve alanlarıyla tek […]

Eklenme: 14 Eylül 2015 - 17:26 / Son Güncelleme: 14 Eylül 2015 - 17:26 / Editör: BIK

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ile İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergun Yolcu’yu ziyaret etti.(HABER MERKEZİ – bik.gov.tr) – Basın sektörünün manevi durumu ve gelişen iletişim teknolojilerinin yol açtığı gelişmelerin medyanın tüm şube ve alanlarıyla tek bir mecraya dönüşme eğilimi karşısında alınması gerekli tedbirler basının bu gelişmelerden olumsuz etkilenmesini minimize edecek tedbir ve önlemler üzerinde görüş alış-verişinde bulunulmuştur.

Bu çerçevede gazete işletmelerinin KOSGEB imkanlarını devreye sokmak suretiyle kendilerini yenilemelerinin yanı sıra sektörde nitelikli eleman istihdamını hayata geçirecek projelerin üretilmesi ve bu minvalde İŞKUR, Kalkınma Ajansı ve diğer ilgili paydaşlarla işbirliğine gidilmesinin önemli olduğu vurgulanmıştır.
Görüşmede ayrıca Basın İlan Kurumu’nun faaliyet ve çalışmaların günün şartları dikkate alınarak gözden geçirilmesi ve bu bağlamda kurumsal dönüşüm sürecinin önemli e-dönüşüm projeleriyle birlikte hayata geçirilmesinin önemi üzerinde durulmuştur.

Bu bağlamda başta köklü bir tarihe ve engin bir tecrübeye sahip İstanbul Üniversitesi’nin birikimlerinden de yararlanarak dönüşüm sürecinin sağlıklı ve sorunsuz yürütülmesine katkı vererek yardımcı olacak ve aynı zamanda basın sektörünün kronikleşmiş yapısına sorunlarını da ele alarak projelerin üretilmesi gündeme gelmiştir. Bu konuda kurum ve üniversite arasında işbirliğine gidilebileceği başta dijital gazeteciliğin ölçüleri gibi teknik konularının yanı sıra basın sektöründe ihtiyaç duyulan gazetelerin işletmelerinin rehabilitasyon sürecini kolaylaştıracak akreditasyon sisteminin oluşturulması, gazetelerin niteliklerinin arttırılması maksadıyla mesleki eğitim ve akreditasyon faaliyetlerinin ön plana çıkarılması gibi konular üzerinde durulmuştur.

Ziyareti esnasında Yakup Karaca’ya BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin ve İstanbul Şube Müdür Yardımcısı Muhammet Bayka eşlik ederken, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve BİK Genel Kurul üyesi Prof. Dr. Ergun Yolcu da görüşmede yer aldı.

i had a dream that my boyfriend cheated on me click has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
women looking to cheat site my wife cheated on me now what