BİK’ten saldırılara kınama

Basın İlan Kurumu olarak kamu hizmeti görevini yerine getiren basınımızın ifade özgürlüğüne karşı yapılan her türlü saldırıyı kınıyoruz.İSTANBUL – (bik.gov.tr) – 11 Şubat 2016 – Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Yarım asrı aşkın süredir Türk Basınının yanında olan ve gelişmesine önemli katkılar sunan Basın İlan Kurumu bu […]

Eklenme: 12 Şubat 2016 - 09:37 / Son Güncelleme: 12 Şubat 2016 - 9:37 / Editör: BIK

Basın İlan Kurumu olarak kamu hizmeti görevini yerine getiren basınımızın ifade özgürlüğüne karşı yapılan her türlü saldırıyı kınıyoruz.İSTANBUL – (bik.gov.tr) – 11 Şubat 2016 – Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır.

Yarım asrı aşkın süredir Türk Basınının yanında olan ve gelişmesine önemli katkılar sunan Basın İlan Kurumu bu menfur saldırılara maruz kalan medya kuruluşlarımızın yine en büyük destekçisi olacaktır.

Bu vesileyle bugün sabah saatlerinde Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yönelik yapılan silahlı ve molotof kokteylli saldırıyı kınıyor, gazete çalışanlarına geçmiş olsun diyoruz.