Bir umut diye düşünenler

Yaşanan her olumsuzluğa rağmen umudun asla tükenmeyeceğini söyleyen Milli Piyango Bayisi Cevdet Kahraman, 35 yıllık meslek hayatında büyük ikramiyenin 5 defa sattığı biletlere çıktığını söyledi. Kahraman,’Piyango, kendini bilene çıksın’ diye önemli bir mesaj verdi.

Eklenme: 20 Aralık 2016 - 08:36 / Son Güncelleme: 20 Aralık 2016 - 8:36 / Editör: Ufuk Küçükyılmaz

Milli Piyango İdaresi tarafından yapılacak olan büyük ikramiye çekilişi için biletler alınmaya başlandı. 35 Yıldır işini severek yaptığını ve 5 kere büyük ikramiye çıkan bileti sattığını söyleyen Milli Piyango Bayisi Cevdet Kahraman, çekilişe sayılı günler kala MERHABA’ya özel açıklamalarda bulundu.

Geçen her yıl acısıyla tatlısıyla yaşanıyor. 2016 Yılı ülkemiz ve insanlık için oldukça zor bir yıl oldu. Dünya üzerinde savaşları da gördük, kahramanlıkları da. Her olumsuz durumun ardından umuda tutunup yol aldık. Yılın sonlarına doğru geldiğimiz şu günlerde, 2017’ye girenlerden bazılarının hayatları da değişecek. Bir anda karar verip aldıkları bir biletle yeni yılı çok zengin bir şekilde karşılayacaklar belki de. 2017’Nin bu şanslı isimleri henüz belli değil. Ama biletler hazır ve bayilerde alıcılarını bekliyor. 35 Yıllık meslek hayatında sattığı biletlere 5 defa büyük ikramiye çıktığını söyleyen Milli Piyango Bayisi Cevdet Kahraman, Milli Piyango Bileti alırken dikkat edilmesi gerekenleri MERHABA okurlarıyla paylaştı.

Büyük İkramiye 60 Milyon

Bu sene büyük ikramiyenin 60 milyon olacağını söyleyen Cevdet Kahraman, ‘Bu sene büyük ikramiye 60 milyon oldu. Yani 15 liralık bilete 15 milyon, 30 liralık bilet 30 milyon, 60 liralık biletin 60 milyonluk getirisi olacak diye düşünülebilir’ ifadelerini kullandı.

Yılbaşı Çekiliş Heyecanı Başladı

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte çekiliş heyecanının da arttığını söyleyen Milli Piyango Bayii Cevdet Kahraman, ‘Yılbaşı çekilişine sayılı günler kaldı. Tabi ki yılbaşına kadar süregelen tatlı bir heyecan var. İnsanımız için yılbaşı yenilik demek. Yeni bir yılın mutlu geçmesi umudu. Yılbaşı eğlencelerinin en heyecanlı zamanı ise Milli Piyango Çekilişinin yapıldığı an. Biz de bu ana katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz’ dedi.

Büyük İkramiye Kendini Bilene Çıksın

Milli Piyango Bayisi Cevdet Kahraman, ‘Benim önemsediğim bir şey var. Milli Piyango bizim klasik ve milli bir oyunumuz. Bizim özümüz. Yani dışardan gelme bir oyun değil. Bu tarihi çok eskilere dayanan bir oyun. Çekilişlere önem verip, kendi özümüzden kopmamış oluruz. Kendi değerlerimizi korumuş oluruz. Mesela makine oyunları geldi. Makine oyunlarının belli bir kar payı, bu yabancı şirketlere gidiyor. Yerli Malı Haftasını yaşadığımız şu günlerde, milli oyunlarımızı da önemsemeliyiz. Ayrıca bu büyük ikramiyeyi kazanan insanlar akıllarını muhafaza etsinler. Akılsız insanda para durmaz. Büyük ikramiye de inşallah kendini bilene çıkar. Gerçekten ihtiyacı olan ve bu parayı insanlık için faydalı işlerde kullanacak birine büyük ikramiye çıkmasını isterim’ ifadelerini kullandı.

Umut Yaşamın Kaynağı

İnsanların umudunu hiç kaybetmemesi gerektiğini söyleyen Kahraman, ‘İnsanlar umutlu olmalı. Ümitsiz yaşanmıyor. Çalışarak birikim yapılır ama hayallere giden yol epey uzundur. Milli Piyango ise insanlara hayallerini hediye ediyor. Milli Piyango biletinden bir gelir gelecek ki insanlar da hayatını düzene sokacak. O yüzden insanlar da yılbaşı öncesi maddi imkanları ölçüsünde bilet alıyorlar. Umut yaşamın kaynağı. Asla tükenmemeli’ ifadelerini kullandı.

En Fazla Çeyrek Bilet Alınıyor

Vatandaşlar tarafından en fazla çeyrek bilet alındığını söyleyen Cevdet Kahraman, ‘Çeyrek bilet fiyatımız 15 lira, yarım bilet 30 ve tam bilet 60 lira. Vatandaşlarımız daha çok çeyrek bilet alıyor. Ama mesela yıllardır tam bilet alan bir müşterimize çeyrek bileti satamayız. O gelip tam alır. Ama çeyrek bilet alan birine de tam bileti satamayız. Kişinin ön görüsü müdür, huyu mudur bilinmez ama durum böyle’ ifadelerini kullandı.

5 Kere Büyük İkramiye Sattığım Biletteydi

Sattığı biletler içinde 5 defa büyük ikramiye olduğunu dile getiren Cevdet Kahraman, ‘Ben 35 senedir bu mesleğin içindeyim. Bu süre zarfında 5 defa büyük ikramiye benim sattığım bilete çıktı. Bu çok heyecan verici. Mutlu oldum. Hem vatandaşlarımıza bir yararımız oldu, hem de herkese nasip olmaz büyük ikramiyeyi satmak. İnşallah bu yıl da büyük ikramiyenin olacağı bilet bendedir’ dedi.

Nihan Merve Yılmaz / GAZETE MERHABA