Bisiklet adam

Aydın’da bir devlet kurumunda memur olarak çalışan 37 yaşındaki Adem Gümüşsu, otomobili değil bisikleti tercih ediyor. Çocukluk yıllarından itibaren 25 yıl aralıksız bindiği bisikletiyle günlük işlerinin tümünü gideren Gümüşsu, her ay bisikletiyle 500 kilometre yol kat ediyor.

Eklenme: 20 Temmuz 2018 - 15:41 / Son Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 15:41 / Editör: Büşra Kılıç

Mehmet  KAVAS- Ses Gazetesi- Aydın’ın Söke ilçesinde yaşayan Adem Gümüşsu, bisiklete olan tutkusuyla dikkat çekiyor. Bisiklete olan tutkusu çocukluk yıllarında başlayan 37 yaşındaki Gümüşsu, 25 yıldır aralıksız olarak bisiklet kullanıyor. Otomobili tercih etmeyen Gümüşsu, her ay bisikletiyle ortalama 500 kilometre yol kat ediyor. Günlük işlerinin tümünü bisiklet kullanarak gideren Gümüşsu, Aydın dışında düzenlenen etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerine de bisikletiyle gidiyor. Ailesi ve çevresi tarafından ‘bisiklet adam’ olarak anılan Gümüşsu,
herkesi sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmaya davet etti.

“BİSİKLET ÖZGÜVEN KAZANDIRIYOR”

Bisiklete binmeyi çok sevdiğini belirten Gümüşsu, “Çocukluk yıllarından itibaren kullandığım bisiklet, bende tutkuya dönüştü. Çocukluk yıllarımdan itibaren tüm günlük işlerimi bisiklet kullanarak gideriyorum. Bisiklet binerek spor ihtiyacımı da karşılıyorum. 25 yıldır aralıksız bisiklet kullanıyorum. Ayda ortalama bisikletimle 500 kilometre yol kat ediyorum. Aydın’dan, Ankara ve Konya başta olmak üzere birçok kente bisiklet kullanarak gittim. Bisiklet binmek insana özgüven kazandırıyor. İnsan vücuduna birçok faydası var. Trafikte park sıkıntısı yaşamıyorsunuz ve trafiği rahatlatıyorsunuz. Bisiklet kullanmak çok keyifli. Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmak çok önemli. İmkanım olduğu sürece bisiklet binmeye devam edeceğim” dedi.

Söke Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü Başkanı olan Gümüşsu, herkesi sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmaya davet etti.