Bisikletle dünyayı geziyorlar

Dünya turu için bisikletle Yeni Zelenda’dan yola çıkan 2 mühendis, 4 ay süren yolculuğunun ardından Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaştı.James Lambie, yaptığı açıklamada 2014’ün aralık ayında arkadaşı Matthew Harris ile bisikletleriyle dünya turuna çıktıklarını söyledi. Şimdiye kadar 7 bin 500 kilometre yol katettiklerini belirten Lambie, şöyle konuştu: “Amacımız, Samsun, Trabzon, Erzurum üzerinden İran,Türkmenistan,Tacikistan ve Kırgızistan gibi […]

Eklenme: 24 Mart 2015 - 14:54 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Dünya turu için bisikletle Yeni Zelenda’dan yola çıkan 2 mühendis, 4 ay süren yolculuğunun ardından Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaştı.James Lambie, yaptığı açıklamada 2014’ün aralık ayında arkadaşı Matthew Harris ile bisikletleriyle dünya turuna çıktıklarını söyledi.

Şimdiye kadar 7 bin 500 kilometre yol katettiklerini belirten Lambie, şöyle konuştu:

“Amacımız, Samsun, Trabzon, Erzurum üzerinden İran,Türkmenistan,Tacikistan ve Kırgızistan gibi ülkeleri geçerek Çin’in başkenti Pekin’e ulaşmak. Çin’den sonra yine pedal çevirerek Tayland, Malezya, Endonazya üzerinden Avustralya’ya ulaşarak dünya turunu tamamlamak istiyoruz. Bu süre içerisinde toplam 26 bin kilometre pedal çevireceğiz.”

Türkiye’de dedelerinin savaştığı Çanakkale’de bir hafta kaldıklarını aktaran Lambie, şehitlikleri gezerek bol bol fotoğraf çektiklerini, Türkleri tanıdıkça gösterdikleri misafirperliğin dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmadığını gördüklerini bildirdi.

Harris de yollarda çadır kurup dinlendiklerini, bazen lokantalarda, bazen de kendi yaptıkları yemekleri yediklerini dile getirdi.

Türk yemeklerini çok beğendiklerini, bazı Türklerin kendilerine yemek ısmarladıklarını hatırlatan Harris, gezi boyunca yemelerine ve uykularına çok dikkat ettiklerini anımsattı.

Hanönü’nde bir vatandaşın çay ikram ettiği turistler, ilçenin adını aldığı tarihi hanı ziyaret ettikten sonra buradan ayrıldı.

AA- Hasan Yılmaz

MU

i had a dream that my boyfriend cheated on me turbofish.com has my boyfriend cheated on me quiz
dream that i cheated on my boyfriend site i cheated on my boyfriend quotes
why do i want my wife to cheat on me how do you know your wife cheated why do i want to cheat on my wife
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend