BM Genel Sekreteri harekete geçti

BM Genel Sekreteri Ban, UNRWA’nın görülmemiş biçimde mali sıkıntı yaşadığını belirterek, 5 milyon Filistinli mülteci için bağışçıları yardıma çağırdı.BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) – BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 5 milyon Filistinli mülteci için tüm bağışçıları yardıma çağırdı. BM Genel Sekreter Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiserliği tarafından ajansın mali sıkıntılarına […]

Eklenme: 5 Ağustos 2015 - 09:56 / Son Güncelleme: 5 Ağustos 2015 - 9:56 / Editör: BIK

BM Genel Sekreteri Ban, UNRWA’nın görülmemiş biçimde mali sıkıntı yaşadığını belirterek, 5 milyon Filistinli mülteci için bağışçıları yardıma çağırdı.BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) – BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 5 milyon Filistinli mülteci için tüm bağışçıları yardıma çağırdı.

BM Genel Sekreter Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiserliği tarafından ajansın mali sıkıntılarına ilişkin kaygıların Genel Sekreterliğe iletildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, son günlerde birçok ülke lideriyle konuyu değerlendiren BM Genel Sekreteri Ban, Ortadoğu’daki kriz dönemlerinde UNRWA’nın Filistinli 5 milyon kayıtlı mülteciye verdiği desteğin önemini vurgulayarak UNRWA’nın yarım milyon çocuğa da eğitim sağladığını kaydetti.

UNRWA’nın bu yıl daha önce hiç görülmemiş biçimde mali sıkıntı yaşadığını ifade eden Ban, “Filistinli çocukların 2015-2016 sezonunda gecikmeksizin okula başlayabilmeleri için mümkün olan en kısa sürede 100 milyon dolar yardıma ihtiyaç var. Bunun için tüm bağışçılara destek çağrısı yapıyorum” ifadelerini kullandı.

BM verilerine göre, sayıları yaklaşık 5 milyon olan Filistinli mültecilerin 2 milyon 100 bini Ürdün’de, 1 milyon 300 bini Gazze’de, 914 bini Batı Şeria’da, 500 bini Suriye’de, 447 bini ise Lübnan’da yaşıyor.

Filistinliler, Ürdün’de 10, Suriye’de 9, Lübnan’da 12, Batı Şeria’da 19 ve Gazze’deki 8 mülteci kampında ikamet ediyor. 1949 yılında kurulan UNRWA, Filistinli mültecilere sağlık, eğitim, rehabilitasyon ve koruma alanlarında destek veriyor.

Muhabir: Mustafa Keleş

AMT

i dreamed my wife cheated on me cheat women reasons women cheat
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend
my husband cheated click affairs with married men
my husband cheated click affairs with married men