BM’den PKK’nın terör eylemlerine kınama

Birleşmiş Milletler, terör örgütü PKK ve diğer tüm terör örgütlerinin düzenlediği terör eylemlerini kınadı.BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) – Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, AA muhabirinin, PKK’nın terör eylemleri karşısında BM Genel Sekreteri’nin tutumu ve terör eylemlerini kınayıp kınamadıkları sorusunu yanıtladı. “Tüm terör saldırılarını kınıyoruz” Sözcü, “Dün Genel Sekreter Ban, terör saldırıları nedeniyle Türkiye […]

Eklenme: 29 Temmuz 2015 - 08:53 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2015 - 8:53 / Editör: BIK

Birleşmiş Milletler, terör örgütü PKK ve diğer tüm terör örgütlerinin düzenlediği terör eylemlerini kınadı.BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) – Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, AA muhabirinin, PKK’nın terör eylemleri karşısında BM Genel Sekreteri’nin tutumu ve terör eylemlerini kınayıp kınamadıkları sorusunu yanıtladı.

“Tüm terör saldırılarını kınıyoruz”

Sözcü, “Dün Genel Sekreter Ban, terör saldırıları nedeniyle Türkiye hükümeti ve halkına taziyelerini iletti. Tabii ki biz tüm terör saldırılarını kınıyoruz ve bunu sürdüreceğiz” dedi.

“Özel olarak PKK’nın eylemlerini kınıyor musunuz?” sorusu üzerine de Dujarric, PKK’nın eylemlerini özel olarak kınadıklarını dile getirdi.

“Artan gerginlik nedeniyle endişeliyiz”

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, dün Sözcülük Ofisi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Türkiye ile “PKK unsurları arasında artan gerginlik” nedeniyle endişeli olduğunu ifade ederek, soruna “barışçıl çözüm bulunması için bir an önce yapıcı diyaloğa” dönülmesini umduğunu belirtmişti. Ban, “tüm ilgili taraflara, geçmişin çok fazla acı ve kedere neden olan günlerine dönülmesinden kaçınmaları” çağrısı yapmıştı.

Muhabir: Mustafa Keleş

AMT

my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me