Boko Haram terörü sürüyor

Kamerun’da bir kasabaya saldıran Boko Haram militanları 3 kişiyi öldürdü, yaklaşık 100 kişiyi kaçırdı.YAUNDE Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, dün Boko Haram militanlarının Nijerya sınırı yakınındaki Mabass kasabasına saldırdığını, kaçırılanlardan neredeyse yarısının 10-15 yaşında olduğunu belirtti. Yetkili, Boko Haram’ın gençleri militan olarak yetiştirmek amacıyla kaçırdığından endişe duyulduğunu söyledi. Kasaba sakinlerinin militanlar Mabass’ı bastığında güvenlik […]

Eklenme: 19 Ocak 2015 - 10:33 / Son Güncelleme: 19 Ocak 2015 - 10:33 / Editör: BIK

Kamerun’da bir kasabaya saldıran Boko Haram militanları 3 kişiyi öldürdü, yaklaşık 100 kişiyi kaçırdı.YAUNDE

Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, dün Boko Haram militanlarının Nijerya sınırı yakınındaki Mabass kasabasına saldırdığını, kaçırılanlardan neredeyse yarısının 10-15 yaşında olduğunu belirtti.

Yetkili, Boko Haram’ın gençleri militan olarak yetiştirmek amacıyla kaçırdığından endişe duyulduğunu söyledi.

Kasaba sakinlerinin militanlar Mabass’ı bastığında güvenlik güçlerine haber verdiğini belirten yetkili, çatışma çıktığını ancak Boko Haram üyelerinin kasabayı ateşe verip, büyükbaş hayvanları çaldıktan sonra kaçmayı başardığını ifade etti.

Nijerya’nın kuzeydoğusunda 2009’dan bu yana etkili olan Boko Haram, son zamanlarda Kamerun’un kuzeyindeki saldırılarını da arttırdı.

Çad, Boko Haram örgütüyle mücadeleye destek için geçen hafta komşu Kamerun’a yakında asker göndereceğini açıklamıştı.

Muhabir: Fethi Djebali

MFK

my girlfriend cheated on me with my best friend go cheat on my girlfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me