Bravo Michael!…

Yönetmen Michael Moore, New York’taki Trump Tower’ın önünde “Hepimiz Müslümanız” yazılı pankart açtı.ANKARA – ABD’li yönetmen Michael Moore, Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından iş adamı Donald Trump’ın İslam karşıtı söylemlerine “Hepimiz Müslümanız” yazılı pankart açarak tepki gösterdi. New York’taki Trump Tower’ın önüne giden Moore, burada “We Are All Muslim/Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı. Polis […]

Eklenme: 17 Aralık 2015 - 18:20 / Son Güncelleme: 17 Aralık 2015 - 18:20 / Editör: BIK

Yönetmen Michael Moore, New York’taki Trump Tower’ın önünde “Hepimiz Müslümanız” yazılı pankart açtı.ANKARA – ABD’li yönetmen Michael Moore, Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından iş adamı Donald Trump’ın İslam karşıtı söylemlerine “Hepimiz Müslümanız” yazılı pankart açarak tepki gösterdi.

New York’taki Trump Tower’ın önüne giden Moore, burada “We Are All Muslim/Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı. Polis gelene kadar pankartı açık tuttuğunu belirten Moore, Trump’a da bir mektup yazdığını kaydetti.

Moore, yazdığı mektubun bağlantısını sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı. Ünlü yönetmen, pankartla çektiği fotoğraflarını “#WeAreAllMuslim” etiketiyle sosyal paylaşım sitelerinde yayımladı.

Michael Moore, özellikle ABD’de 11 Eylül sonrası özgürlüklerin kısıtlanması, silah satışının kontrol altına alınması ve işçi hakları konularında yaptığı filmlerle ses getirmişti.

Ünlü yönetmen mektubunda, Trump ile 1998’de bir program setinde tanıştıklarını anımsatarak, o dönemde Trump’ı hemen hemen hiç tanımadığını kaydetti.

Moore, Trump’a seslenerek, “Ne yazık ki Donald, sen ve destekçilerin Amerika’nın bugünkü durumunu yansıtmıyorsunuz. Biz kızgın beyaz adamların ülkesi değiliz. Umutsuzluk ve çılgınlık içinde, Müslümanların bu ülkeye girişinin yasaklanması için çağrı yapıyorsun. Ben, ırk, mezhep ve renk ayrımı yapmaksızın, hepimizin kardeş olduğu bilinciyle yetiştirildim. Hepimiz Tanrı’nın çocuklarıyız, insan ailesinin bir parçasıyız. Söyleyeceğiniz ya da yapacağınız hiçbir şey bu gerçeği zerre kadar değiştiremez” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr
Muhabir: Sultan Çoğalan

MFK