Bu listeyi gören veresiyeden vazgeçiyor

Elazığ’da veresiye satış yapmak istemeyen bir işyerini sahibi, işyerinin camına astığı tabela ile fenomen oldu.

Eklenme: 19 Haziran 2017 - 10:11 / Son Güncelleme: 19 Haziran 2017 - 10:11 / Editör: Büşra Kılıç

Çetin ÇOLAK- Elazığ Fırat Gazetesi- Tabelada yazılı belgeleri görenler veresiye malzeme almaktan vazgeçti. Belgeler içerisinde en komik olanı da “En yakın cami imamından dindarlık belgesi” istenmesiydi.

“Veresiyemiz yoktur, Veresiye teklif etmeyini”gibi işyerlerine asılan yazıları hemen hemen herkes görmüştür. Ancak İlimizde bir işyerinin camına asılan “Veresiye için gerekli belgeler”yazısı görenleri şaşkına uğratıyor ve bu veresiye için istenen belgeleri görenler de veresiye almaktan vazgeçiyor. Veresiye için gerekli belgeler listesinde 11 zorunlu evrak istenirken komik olan ve dikkat çeken listede sırası ile şu evraklar yer aldı:

1-Kimlik fotokopisi

2- İki adet fotoğraf (yeni çekilmiş),

3- Kefil memur (en az 3 kişi),

4- Sabıka kâğıdı

5- Sağlık raporu

6- Maaş bordosu

7- E sınıfı ehliyet

8- Kendi adına kayıtlı fatura

9- Üniversite diploması

10- Kredi kartı borcu olmadığına dair belge (tasdikli mühürlü)

11- En yakın cami imamından dindarlık belgesi.

‘VERESİYE DÖNEMİ BİTTİ’

‘Bu belgeler zorunludur. Belgelerin eksik olması halinde veresiyemiz yoktur’ diyen bu işyeri sahibi, veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için başvurduğu bu ilginç yol herkesi düşündürdü. Veresiye iş yapma döneminin çoktan bittiğini, ancak hala teklifler yapıldığını söyleyen iş yeri sahibi, veresiye iş yapmamak için bu taleple gelenlerden birçok belgeyi istediğine dair ilanı işyerinin camına astı.