Bugün Beştepe’de bir ilk gerçekleşecek

Türk yükseköğretim tarihinde ilk kez üniversitelerin akademik yılı açılışları için, bugün Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tören düzenlenecek.

Eklenme: 17 Ekim 2016 - 15:48 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:47 / Editör: Ferhat Esnek

Türk yükseköğretim tarihinde ilk kez üniversitelerin akademik yılı açılışları için, bugün Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tören yapılacak.

Yükseköğretim Kurulundan yapılan açıklamada, “2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”nin saat 11.00’de gerçekleştirileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki törene Erdoğan’ın da katılacağı belirtilen açıklamada, bu yıl ilki yapılacak açılış töreninin, her sene ekim ayında şölen havasında düzenlenerek geleneksel hale getirilmesinin planlandığı ifade edildi.

Törende, tüm üniversitelerden rektörlerin yanı sıra belli sayıda akademisyen ve öğrencinin yer alacağı bildirilen açıklamada, bu kapsamda törene yaklaşık 2 bin kişinin katılımının beklendiği kaydedildi.

AA