“Çanakkale Destanı” Gaziantep’te sahnelendi

Cephede ve cephe gerisinde yaşananların anlatıldığı tiyatro oyununda, özellikle Seyit Onbaşı’nın top mermisini kaldırdığı anın anlatıldığı bölüm izleyenleri duygulandırdı.Gaziantep’te, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı kapsamında “Çanakkale Platosu” adlı oyun sahnelendi. Şahinbey Belediyesi tarafından Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği etkinlikte, Beyaz Düşler Sahnesi’nden 30 tiyatrocu sahne aldı. Savaştaki yaşanmış hikayelerin canlandırıldığı oyun, yaklaşık 11 bin metrekare alanda sahnelendi. […]

Eklenme: 11 Mart 2015 - 13:47 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Cephede ve cephe gerisinde yaşananların anlatıldığı tiyatro oyununda, özellikle Seyit Onbaşı’nın top mermisini kaldırdığı anın anlatıldığı bölüm izleyenleri duygulandırdı.Gaziantep’te, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı kapsamında “Çanakkale Platosu” adlı oyun sahnelendi.

Şahinbey Belediyesi tarafından Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği etkinlikte, Beyaz Düşler Sahnesi’nden 30 tiyatrocu sahne aldı. Savaştaki yaşanmış hikayelerin canlandırıldığı oyun, yaklaşık 11 bin metrekare alanda sahnelendi. Cephede ve cephe gerisinde yaşananların anlatıldığı gösteride, özellikle Seyit Onbaşı’nın top mermisini kaldırdığı anın anlatıldığı bölüm izleyenleri duygulandırdı.

Tiyatroyu izleyen bazı vatandaşların gözyaşı döktüğü görüldü.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya ve yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Tiyatronun 5 gün sahneleneceğini hatırlatan Tahmazoğlu, “Çanakkale’ye gitme imkanı bulunmayan vatandaşlarımıza orada yaşananları tiyatro oyunuyla anlatmak istedik. Vatan müdafaası ve çekilen acıları burada canlandırılıyor. Gerçekten çok duygulu anlar yaşadık ve halkımız da ilgi gösterdi” dedi.

Tahmazoğlu, zaferin yıl dönümü nedeniyle başta başarılı öğrenciler olmak üzere 10 bin kişiyi uçakla Çanakkale’ye götüreceklerini sözlerine ekledi.

Bu arada etkinlik kapsamında Çanakkale anıtı maketinin yanı sıra savaşta kullanılan malzemeler, askerlere ait üniforma, matara, ayakkabı ve cepheye ilişkin fotoğraflar da sergilendi.

AA- Kaan Bozdoğan

MU

i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
why do i want my wife to cheat on me open why do i want to cheat on my wife
my girlfriend cheated on me with my best friend blog.linglinzhu.com cheat on my girlfriend
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again