“Canım Kardeşim”de bu kez mutlu son

Bu yıl kuruluşunun 20. yılını kutlayan LÖSEV, usta yönetmen Ertem Eğilmez’in 1973 yılında çektiği ve lösemili bir çocuğun hikayesini anlatan ‘Canım Kardeşim’in isimli sinema filminin sonu değiştirilerek anlamlı bir kısa film haline getirdi.

Eklenme: 10 Kasım 2018 - 11:56 / Son Güncelleme: 10 Kasım 2018 - 11:56 / Editör: Mevlüt Çiftçi

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı), 20. yılını çok özel bir şekilde kutladı. 20. yıl için, Ertem Eğilmez imzalı, Tarık Akan ile Halit Akçatepe’nin başrollerini paylaştığı unutulmaz “Canım Kardeşim” filminin özel bir versiyonu hazırlandı.

Kahraman bu kez hayatta kalıyor

“Canım Kardeşim” filminin LÖSEV’e özel bir versiyonu çekildi. Projede, usta oyuncu Tarık Akan’ı, oğlu Barış Üregül canlandırdı. 5 dakikalık kısa filmin yönetmenliğini Bahadır Karataş üstlendi.  Filmin orijinalinde Kahraman’ın son isteği olan televizyonu alabilmek için her yolu deniyor ancak küçük çocuk televizyonu göremeden hayatını kaybediyordu. Ancak LÖSEV’in yüreklere dokunan finalinde, lösemiden kurtulan kahraman bu kez ağabeyinin kollarında uyanıyor ve birlikte televizyon izliyor. Lösemili çocuklara umut aşılamak adına yeniden canlandırılan efsane filmin sonunda olduğu gibi, LÖSEV sayesinde çocuklar yüzde 98 oranla lösemiyi yenebiliyor.

LÖSEV’in, geride bıraktığı 20 yılda lösemi tedavisinde kaydettiği başarılara dikkat çekmek amacıyla çekilen film, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ilk kez basınla ve kamuoyuyla paylaşıldı.