Çin uzaya iki uydu daha gönderdi

Çin’in tek taşıyıcı roketle uzaya iki navigasyon uydusu gönderdiği bildirildi. PEKİN (AA) Çin’in uzaya iki navigasyon uydusu gönderdi. Şinhua ajansının haberine göre, ülkenin orta kesimindeki Şiçang Uydu Fırlatma Merkezinden tek taşıyıcı roketle Çin’in yapım aşamasındaki küresel “Kuzey Yıldızı (Beydou) Navigasyon Uydu” sistemi için iki uydu daha gönderildi. Haberde, navigasyon sistemi kapsamında gönderilen uydu sayısının 19’a […]

Eklenme: 26 Temmuz 2015 - 16:21 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Çin’in tek taşıyıcı roketle uzaya iki navigasyon uydusu gönderdiği bildirildi.

PEKİN (AA)

Çin’in uzaya iki navigasyon uydusu gönderdi.

Şinhua ajansının haberine göre, ülkenin orta kesimindeki Şiçang Uydu Fırlatma Merkezinden tek taşıyıcı roketle Çin’in yapım aşamasındaki küresel “Kuzey Yıldızı (Beydou) Navigasyon Uydu” sistemi için iki uydu daha gönderildi.

Haberde, navigasyon sistemi kapsamında gönderilen uydu sayısının 19’a çıktığı ifade edilirken, uyduların kısa süre içinde önceden belirlenmiş yörüngelerine oturduğu açıklandı.

Fırlatma işleminde, ülkenin yerli üretimi olan Uzun Yürüyüş adlı taşıyıcı roket serisine ait Yüencıng-1 roketinin kullanıldığı ve bu modelin tek fırlatmada birden çok uyduyu yörüngeye oturtabilme özelliğinin bulunduğu ifade edildi.

Meteoroloji, balıkçılık, telekomünikasyon, haritalandırma gibi alanlarda bilgi sağlama amaçlı geliştirilen Kuzey Yıldızı uydu serisinin 2020 yılına kadar yörüngede 30 uyduya ulaşarak daha etkin ve kapsamlı küresel konumlandırma hizmeti sağlaması hedefleniyor.

Muhabir: Mahmut Atanır

MFK

i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend
cheat women what makes married men cheat cheat women
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again