Çin’de büyük patlama: 44 ölü, 520 yaralı

Çin’in kuzeyindeki Tiencin kentindeki liman bölgesinde bulunan bir lojistik firmasının deposunda meydana gelen patlamada ölü sayısının 44’e yükseldiği bildirildi.TİENCİN (AA) – Çin’in kuzeyindeki Tiencin kentindeki liman bölgesinde bulunan bir lojistik firmasının deposunda meydana gelen patlamada ölü sayısının 44’e yükseldiği bildirildi. Tiencin’in liman bölgesi Binhay’daki patlamada, 520 kişinin yaralandığı ve 66 kişinin durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı. […]

Eklenme: 13 Ağustos 2015 - 09:25 / Son Güncelleme: 13 Ağustos 2015 - 9:25 / Editör: BIK

Çin’in kuzeyindeki Tiencin kentindeki liman bölgesinde bulunan bir lojistik firmasının deposunda meydana gelen patlamada ölü sayısının 44’e yükseldiği bildirildi.TİENCİN (AA) – Çin’in kuzeyindeki Tiencin kentindeki liman bölgesinde bulunan bir lojistik firmasının deposunda meydana gelen patlamada ölü sayısının 44’e yükseldiği bildirildi.

Tiencin’in liman bölgesi Binhay’daki patlamada, 520 kişinin yaralandığı ve 66 kişinin durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı. Çinli yetkililer, ölü sayısının 44’e çıktığını duyurdu.

Bölgeye güvenlik gerekçesiyle siviller alınmıyor. Binhay’a giden metro seferleri de iptal edildi. Ayrıca, oluşturulan askeri kontrol noktalarıyla bölgede araç giriş ve çıkışlarına izin verilmiyor. Patlamanın meydana geldiği yerden hala duman yükseliyor.

Binhay’ın Çin’in önemli limanlarından olması nedeniyle maddi kaybın da yüksek olması bekleniyor. Limandaki depo ve konteynerlerde bulunan ürünlerin büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği ifade edildi.

Patlamanın şiddeti nedeniyle limandan bazı parçalar yüzlerce metre uzaklıktaki alana yayıldı ve civardaki çok sayıda ev ile iş yerinde ağır hasar meydana geldi. Yerel basının görgü tanıklarına dayandırarak verdiği haberlerde, sarsıntının kilometrelerce öteden hissedildiği vurgulanmıştı.

Olay sırasında yerden alev ve toz bulutu yükseldiği görülürken, sosyal medyada da patlamanın amatör kameralarla uzaktan çekilmiş görüntülerine yer verildi.

Depo yetkililerinin emniyet güçleri tarafından gözaltına alındığı kaydedilirken, yerel makamlar, patlamanın sebebine ilişkin kapsamlı soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Öte yandan patlamanın, Japonya’ya ait bir uydu tarafından uzaydan da görüldüğü kaydedildi.

Muhabir: Gamze Türkoğlu Oğuz, Mahmut Atanur, Tevfik Durul

AMT

why does my husband cheat read i want my husband to cheat
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again