Çöplüğe döndü

Adana’da doğal bir görünüme sahip olan ve Seyhan ve Yüreğir İlçelerinin ortasından geçen Seyhan Nehri çevresi çöplüğe dönmüş durumda.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 09:14 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 9:14 / Editör: Büşra Kılıç

Bayram BULUT- İlk Haber Gazetesi(Adana)- Yüreğir İlçesi’nin Seyhan Mahallesi ve Seyhan İlçesi Şehit Duran Mahallelerinin tam ortasından geçen Regülatör Köprü’nün güney bölümünde kalan Seyhan Nehri’nin devamı doğal görüntüsüyle görenleri adeta büyülüyor. Ancak nehrin kenarına atılan çöpler ve molozlar aşırı görüntü kirliliğine neden oluyor.  Nehrin kenarına boydan boya mahallelerden çöpler ya da molozlar getiriliyor. Nehir kenarına dökülen bu molozlar ve çöpler her iki ilçe içerisinden geçen bölümlerde durum aynı. Kimsenin bu kötü manzara karşısında her hangi bir girişimde bulunmaması ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

DOĞAL GÖRÜNTÜ

Adana’nın içerisinden geçen ve doğal görüntüye sahip kalan alanlardan olan Seyhan Nehri’nin bu kısmı birbirinden güzel ağaçları ve çiçekleri etrafında barındırıyor. Bakir denilebilecek alanlardan olan bu kısımda birçok kuş türünün de barındığı ileri sürülüyor. Yüksek binaların nadir olduğu doğal görüntüsüyle de görenleri büyüleyen Seyhan Nehri, etrafındaki moloz ve çöplerin temizlenmesini bekliyor.

UYUŞTURUCU VE ALKOL BAĞIMLILARININ MEKANI

Çevre sakinlerinin ise bu konuyla ilgili belediyelerle görüşmekten çekindikleri ortaya çıktı. Mahallelerinin ve içerisinden geçen Seyhan Nehrinin belediyeler tarafından düzenlemeye sokulursa tüm doğallığının gitmesinden korktuklarını muhabirimize anlatan vatandaşlar, “Bizler birtek çöplerin ve molozların temizlenmesini istiyoruz. Ve etrafa biraz bakım yapılsın. Alkoliklerin uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi buralar. Yetkililerin bu konuda bir çözüm bulmalarını isteriz” dediler.