Çörekotu yağı her derde deva

Çörekotu yağının ölümden başka her hastalığa şifa olduğunu iddia eden Yakup Açık; körfez pazarlarında soğuk baskı olarak çörekotu yağı sıkıp satışını yapıyor.

Eklenme: 17 Ekim 2016 - 12:57 / Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 - 13:00 / Editör: Büşra Kılıç

Fatih Emrah ERDOĞAN- Memleket Gazetesi(Balıkesir)- Halkın gözü önünde özel bir sıkım makinesi ile çörekotu yağı çıkartan Açık; “ Pres makinemiz soğuk baskı olarak sıkmaktadır. Bir tarafta yağı bir tarafta posası kalmaktadır. Çıkan posa yakıt veya hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. En önemlisi yağının her derde deva olmasıdır. Çörekotu yağı ölümden başka her hastalığa şifa kaynağıdır” diye konuştu.

Çörekotu yağının faydalarının saymakla bitmediğini dile getiren Yakup Açık; “ Felçli hastaların tedavisinde kullanılır, şeker hastalığı tedavi edici özelliği vardır. Fizik tedavi uygulamalarında yardımcı olur, solunum güçlüğü çeken, astım ve bronşit olan hastaların tüketmesi gerekmektedir. Birçok kanser hücresinin çoğalmasını engeller sizi kansere karşı korur. Sabahları aç ve yok karnına 1 tatlı kaşığı aç alınırsa zayıflamaya yardımcı olur” dedi.

Açık;” Çörekotu yağı vücudumuzda bulunan herhangi bir virüs ya da bakterinin yok olmasını sağlayacaktır. Uykusuzluk çekiyorsanız uykunuzun düzene girmesini sağlayacaktır. Stresli zamanlarda kullanıldığında rahatlatacaktır. Zindelik verildiği ve yorgunluğu alması ile bilinmektedir. Tıkalı olan kalp damarlarının açılmasını sağlar. Cinsel sorunları olan erkeklerde, cinsel sorunları aza indirir. Yenen yemeklerin hazmını kolaylaştırır. Balgam söktürücüdür, yaraların iyileşmesini sağlar. İltihaba karşı birebir olacaktır. Ölü hücreleri temizler, alerji oluşumunun önüne geçer. Hormonları dengeler, prostat, meme, rahim kanserine iyi gelir. Saçların beyazlanmasını önler ve dökülen saçların tekrar çıkmasına yardımcı olur. Diş ağrılarında ve diş eti iltihaplarında kullanılmaktadır. Kolesterolün dengelenmesini sağlar. Yüksek tansiyon hastalarının tansiyonunu düşürmeye yardımcı olur. Basur hastalığını geçirdiği bilinmektedir. Egzama gibi rahatsızlıklara çörek otu iyi gelecektir. Soğuk pres çörekotu yağının 50 gr. 10 lira, 100 gr. 15 lira, 250 gramı 25 liradan satılıyor” diye konuştu.