Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kenya’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç Orta Afrika ülkesini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı Kenya’ya geçti. Erdoğan’ı, Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’nda Kenya Devlet Protokolü Şefi Büyükelçi Tabu Irina ve Türkiye’nin Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke, Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanı Amina Mohamed, Şeref Mihmandarı Senatör Kimani Wamatangi, Nairobi Valisi ve diğer ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine […]

Eklenme: 2 Haziran 2016 - 08:49 / Son Güncelleme: 2 Haziran 2016 - 8:49 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç Orta Afrika ülkesini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı Kenya'ya özel uçak "TUR" ile saat 23.40'ta geldi. Erdoğan'ı, Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’nda Kenya Devlet Protokolü Şefi Büyükelçi Tabu Irina ve Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke, Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanı Amina Mohamed, Şeref Mihmandarı Senatör Kimani Wamatangi, Nairobi Valisi ve diğer ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Veysel Kaynak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Nairobi'ye geldi. ( Kayhan Özer - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç Orta Afrika ülkesini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı Kenya’ya geçti.

Erdoğan’ı, Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’nda Kenya Devlet Protokolü Şefi Büyükelçi Tabu Irina ve Türkiye’nin Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke, Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanı Amina Mohamed, Şeref Mihmandarı Senatör Kimani Wamatangi, Nairobi Valisi ve diğer ilgililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Veysel Kaynak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci eşlik ediyor.