Damarımda kanımsın…

Kaset çıkarma teklifini kabul etti, 40 yıl sonra assolist…İSTANBUL- Ünlü sanatçının yarın dijital ortamda yayınlanacak albümü, “Türkan Şoray Söylüyor” ismini taşıyor. Ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın, “Türkan Şoray Söylüyor” isimli ilk albümü yarın internet ortamında, 14 Aralık’ta ise müzik marketlerdeki yerini alacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 40 yıldır albüm yapması için teklifler alan Şoray, […]

Eklenme: 10 Aralık 2015 - 14:37 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Kaset çıkarma teklifini kabul etti, 40 yıl sonra assolist…İSTANBUL- Ünlü sanatçının yarın dijital ortamda yayınlanacak albümü, “Türkan Şoray Söylüyor” ismini taşıyor.

Ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın, “Türkan Şoray Söylüyor” isimli ilk albümü yarın internet ortamında, 14 Aralık’ta ise müzik marketlerdeki yerini alacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 40 yıldır albüm yapması için teklifler alan Şoray, albümünde “Tek Başına”, “Duydum ki Unutmuşsun”, “Hasret”, “Kıskanırım Seni Ben”, “Olmaz Olmaz Bu İş Olamaz”, “Damarımda Kanımsın”, “Sevmekten Kim Usanır” ve “Dertler Benim Olsun” isimli unutulmaz eserleri yorumladı.

Albümde ayrıca “Olmaz Olmaz Bu İş Olamaz” ile “Damarımda Kanımsın” şarkılarının David Saboy imzalı 2 remix çalışması da yer alıyor. DMC etiketiyle sunulan albümün müzik direktörlüğünü Metin Özülkü gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şoray, söylediği şarkıların hepsinin kendisi için çok özel olduğunu belirterek, “Söylerken büyük keyif aldım. Sevenlerime hatıram” ifadelerini kullandı.

Sinemaya ilk kez 1960 yılı yapımı “Köyde Bir Kız Sevdim” filmiyle başlayan Şoray, rol aldığı 200’ün üzerindeki filmde zaman zaman söylediği şarkılarla da hayranlarının beğenisini kazandı.

Muhabir: Hilal Uştuk
Anadolu Ajansı,bik.gov.tr

MU