Demirtaş’tan şehit ailesine taziye ziyareti

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan jandarma er Abdulhalit Araz’ın ailesini ziyaret etti.ŞIRNAK (AA) – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından nöbet kulübesine düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan jandarma er Abdulhalit Araz’ın Özalp ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit ailesinin Mollatopuz Mahallesi’ndeki […]

Eklenme: 8 Ağustos 2015 - 16:29 / Son Güncelleme: 8 Ağustos 2015 - 16:29 / Editör: BIK

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan jandarma er Abdulhalit Araz’ın ailesini ziyaret etti.ŞIRNAK (AA) – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından nöbet kulübesine düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan jandarma er Abdulhalit Araz’ın Özalp ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesinin Mollatopuz Mahallesi’ndeki evini ziyaret eden Demirtaş, baba Sami Araz ve yakınlarına “başsağlığı” diledi.

Şehidin babasına sarılarak teselli etmeye çalışan Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, gençlerin bu şekilde ölümünün kendileri açısından acıların en büyüğü olduğunu söyledi.

Barış ve akan kanın durması için yola çıkan siyasi anlayış olduklarını vurgulayan Demirtaş, şunları dile getirdi:

“Halkımızın tamamının en büyük dileği barıştır, akan kanın durmasıdır fakat çatışmayı durduramadığımız her gün gençlerimiz toprağa düşüyor. Dünyanın en ağır yükü, içinde genç ölülerin olduğu tabutlardır. Bundan daha ağır yük yoktur. Biz cenazelerimizi birbirinden ayıramayız. ‘Kürt’ün, Türk’ün cenazesi’ diye ayıramayız. ‘Askerin, polisin, gerillanın cenazesi’ diye ayıramayız. Her anne babanın yürek acısı aynıdır. Ateş düştüğü yeri yakıyor ve biz evlatlarımız arasına ayrım koyamayız. Şehit düşen asker de bizim kardeşimizdir. Bu topraklarda defnettiğimiz bütün gençler bu halkın evlatları.

Bu acıları durdurmanın tek yolu barışta ısrarcı olmaktır. Bu sözün gereğini yerine getirmek için daha fazla çalışmalıyız. Çok şükür, bu kadar büyük acıya rağmen ailelerimiz ‘ısrarla barış olsun’ diyor. Herkesin bunu yüreğinde hissetmesi lazım. ‘Başkasının evladı gitmesin’ diyorsa bu, bizim için en büyük emirdir.”

Şehidin babası Araz da ülkeye barışın gelmesini istediklerini belirterek, “Benim ciğerim yanıyor, başkasının ciğeri yanmasın. Barışın gelmesini istiyoruz. Artık başka gençlerimiz ölmesin” dedi.

i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
marriage affairs affair dating sites wife cheat
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what