Dicle Nehri’nde facia…

Şırnak’ın Cizre ilçesinde serinlemek için Dicle Nehri’ne giren 4 çocuk kayboldu. Arama çalışmalarında 3 çocuğun cesedine ulaşılırken, kayıp çocuğun bulunmasına çalışılıyor.ŞIRNAK (AA) – Konak Mahallesi TOKİ Konutları mevkisinde Dicle Nehri kenarında oynayan ikizler Mahmut ve Mustafa Acar (9) ile kardeşleri İsa (8), kuzenleri Haşim Acar (8) ile suya girdi. Çocukların bir süre sonra akıntıya kapılarak […]

Eklenme: 2 Eylül 2015 - 09:28 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Şırnak’ın Cizre ilçesinde serinlemek için Dicle Nehri’ne giren 4 çocuk kayboldu. Arama çalışmalarında 3 çocuğun cesedine ulaşılırken, kayıp çocuğun bulunmasına çalışılıyor.ŞIRNAK (AA) – Konak Mahallesi TOKİ Konutları mevkisinde Dicle Nehri kenarında oynayan ikizler Mahmut ve Mustafa Acar (9) ile kardeşleri İsa (8), kuzenleri Haşim Acar (8) ile suya girdi. Çocukların bir süre sonra akıntıya kapılarak kaybolması üzerine çevredekiler durumu aileye bildirdi.

Olayın iletilmesi üzerine gelen bölgeye gelen Cizre Belediyesi Sualtı Arama ve Kurtarma ekibi Mahmut, İsa ve Haşim Acar’ın cesedini sudan çıkardı. 3 çocuğun cenazesi, otopsi için Cizre Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Kaybolan Mustafa Acar’ın bulunması için sürdürülen çalışmalara çok sayıda vatandaş da katıldı.

Muhabir: Abidin Yel

MFK