Dışişleri Bakanlığı’ndan kınama

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’daki Şii ibadethanesine cuma namazı esnasında yapılan intihar saldırısını şiddetle kınadığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Pakistan’ın Peşaver şehrindeki bir Şii ibadethanesine cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısı neticesinde ilk belirlemelere göre 19 kişinin hayatını kaybettiği, 50’den fazla kişinin yaralandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Pakistan’ın istikrarı ve güvenliğini hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, […]

Eklenme: 13 Şubat 2015 - 22:01 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’daki Şii ibadethanesine cuma namazı esnasında yapılan intihar saldırısını şiddetle kınadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Pakistan’ın Peşaver şehrindeki bir Şii ibadethanesine cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısı neticesinde ilk belirlemelere göre 19 kişinin hayatını kaybettiği, 50’den fazla kişinin yaralandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “Pakistan’ın istikrarı ve güvenliğini hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, bu acı olay vesilesiyle dost ve kardeş Pakistan Hükümeti ve halkıyla güçlü dayanışma duygularımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz” ifadesi kullanıldı.

Türkiye’nin kardeş Pakistan’la dayanışmasını sürdüreceğinin belirtildiği açıklamada, terör saldırısını düzenleyenlerin Pakistan’ı istikrarsızlığa sürükleme hedeflerine ulaşamayacakları vurgulandı.

Muhabir: Ahmet Esad Şani

why does my husband cheat scottdangelo.com i want my husband to cheat
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again