Diyarbakır-Bingöl karayolunda çatışma: 3 şehit

Diyarbakır-Bingöl karayolunda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, 3 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Eklenme: 18 Ağustos 2015 - 17:20 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Lice’de PKK’lı teröristlere yönelik operasyonun ardından çıkan ve gün boyu devam eden çatışmada 3 asker şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçesi Fisovası mevkisinde yol kesen, durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yapan, güvenlik güçlerine pusu kuran, asker kaçıran terör örgütü üyelerine yönelik güvenlik güçleri başlattığı operasyon başlattı.

Örgüt mensuplarının, güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 2 daha asker daha şehit oldu.

Operasyon kapsamında öğle saatlerinde terör örgütü mensuplarınca açılan ateşte 1 asker şehit olmuş, 3 asker yaralanmıştı.

Bölgede operasyon sürerken Diyarbakır-Bingöl karayolunda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen askerlerin sayısı 3’e yükselmiş oldu.

Yaralı 3 askerin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavileri ise devam ediyor.

Şehitlerin kimliği belli oldu

Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik düzenlenen operasyondaşehit düşen askerin Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan olduğu öğrenildi.

İki çocuk babası şehidin, Eskişehir’in Çifteler ilçesi Çiftçi Mahallesi’nde yaşayan babası Celal Tufan ve annesi Meryem Tufan’a acı haberi askeri yetkililer verdi.

Şehidin evine ve karşısındaki sokağa Türk bayrakları asıldı. Ailenin yakınları ise acıyı paylaşmak üzere şehidin baba evine geldi.

Evin önünde taziye çadırı kuruldu.

Şehit Jandarma Komando Uzman Çavuş Tufan’ın cenazesi, Diyarbakır’da düzenlenecek törenin ardından ikindi namazının ardından Çifteler ilçesinde toprağa verilecek.

Şehit düşen askerden birinin ise Jandarma Komando Uzman Çavuş Latif Adıgüzel olduğu öğrenildi.

Adıgüzel’in, Lice’de teröristlerle girdiği çatışmada yaralanıp Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındığı, burada yapılan müdahaleye rağmen şehit olduğu kaydedildi.

Ramazan bayramında nişanlandığı öğrenilen şehidin, Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde yaşayan babası Mustafa ve annesi Hatice Adıgüzel’e acı haberi askeri yetkililer verdi. Türk bayrakları asılan şehidin babaevine yakınları ile arkadaşları geldi.

Şehit Jandarma Komando Uzman Çavuş Adıgüzel’in naaşının, Diyarbakır’da düzenlenecek törenin ardından Nevşehir’e getirilerek öğlen namazının ardından Acıgöl ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

“Düğününü bir ay sonra yapacaktık”

Şehidin babası Mustafa Adıgüzel, oğlu ile en son dün öğleden önce görüştüğünü söyledi.

Oğlu ile yaptığı görüşmede kendisinin iyi olduğunu belirttiğini anlatan Adıgüzel, “Düğününü bir ay sonra yapacaktık. O hainlere söyleyin iki evladım daha var. Oralar sahipsiz değil. Dedesi 70 yaşında ‘ben de giderim’ diyor. Gerekirse ben de giderim. Şehit ettikleri çocuk bir melek. Düğününe hazırlık yapıyorduk. Yatağını yorganını hazırladılar. Bayramda izin alabilirse gelip düğününü yapacaktık. Çocuk ona hazırlanıyordu” diye konuştu.

Oğlunun askerden geldikten sonra uzmanlığı kazanarak görevine başladığını ifade eden Adıgüzel, şunları kaydetti:

“Konuşmamızda ‘iyiyim baba, bir şeyim yok’ diyordu. Ancak son iki gündür sesi biraz değişik geliyordu. Devamlı ben onu arıyordum. Bana sesinin neden farklı geldiğini sorduğumda ‘baba uykudan kalktım ondandır’ diyordu. Askerden geldikten bir ay sonra uzmanlığa gitti. ‘Babam yaşlandı çalışamaz’ diye çocuk kendini yedi. Ben gitmeyeyim o gitmesin kim gidecek oralara? Şimdi beni alsalar askere giderim. Niye gitmeyeyim, vatan borcu. Ben gitmesem o buraya gelecek.”

Anne Hatice Adıgüzel ise oğlu için düğün hazırlıkları yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Nişanlıydı oğlum. Bayram sonunda düğünü yapacaktık. Hazırlıklarımız tamamdı. İki gündür nişanlısı ile konuşuyordu ama ben telefonda ağladığım için benle konuşmaktan kaçıyordu. Şimdi ağlatmadın mı beni yavrum, ciğerim ağlatmadın mı beni? Göreve gittiğini bana söylememesi için nişanlısına yemin ettirmiş. En son Ramazan Bayramı’nda buradaydı. Bu gidişi beni çok yaktı. Biliyordum oradaki şehitlere ağlarken ‘Allah’ım bana da kara haber gelecek’ diyordum. Ama ne zaman gelecek bilmiyordum.”

i had a dream that my boyfriend cheated on me turbofish.com has my boyfriend cheated on me quiz
women wanting to cheat click i cheated on my wife now what
cheat women robertsuk.com cheat women
marriage affairs women cheat on their husbands will my husband cheat again