Diyarbakır Valiliği’nden Silvan açıklaması

Diyarbakır Valiliği, Silvan’daki terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 21 bölücü örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.DİYARBAKIR (AA) – Diyarbakır Valiliği, Silvan’daki operasyonda, 1 bölücü terör örgütü mensubunun ölü, 2 örgüt mensubunun yaralı olarak ele geçirildiğini, 21 bölücü örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğinin değerlendirildiğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, 30 Ağustos 2015-1 Ekim 2015 tarihleri arasında […]

Eklenme: 5 Ekim 2015 - 21:26 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Diyarbakır Valiliği, Silvan’daki terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 21 bölücü örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.DİYARBAKIR (AA) – Diyarbakır Valiliği, Silvan’daki operasyonda, 1 bölücü terör örgütü mensubunun ölü, 2 örgüt mensubunun yaralı olarak ele geçirildiğini, 21 bölücü örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğinin değerlendirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, 30 Ağustos 2015-1 Ekim 2015 tarihleri arasında terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırılarda 1 astsubay, 2 uzman çavuş ve 1 polisin şehit edildiği belirtilerek, el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda da 12 yaşındaki çocuğun parçalanarak hayatını kaybettiği anımsatıldı.

Açıklamada, Konak, Mescit ve Tekel mahallelerindeki beton bariyerler ve hendeklerle kapatılarak kamusal faaliyetlerin ve vatandaşların günlük yaşamının, eğitim ve sağlık hizmetlerinin engellendiği vurgulandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlara yönelik saldırı, sabotaj, taciz, yol kesme, patlayıcı madde kullanma ve benzeri eylemler devam etmesinden dolayı bariyerlerin kaldırılması, hendeklerin kapatılmasına yönelik olarak 2 Ekim 2015 Cuma günü 03:00’den itibaren operasyon faaliyeti planlandığı işaret edilen açıklamada, aynı gün 06:00’dan geçerli olmak üzere Silvan Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlattı.

– 40 barikat açıldı

“Operasyonda 1 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak, 2 bölücü terör örgütü mensubu yaralı olarak ele geçirilmiş ayrıca 21 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir” ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Barikatların açılması esnasında 4 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yapılan operasyon neticesinde Mescit, Tekel ve Feridun mahallerine ait cadde ve sokak aralarına 5’i bomba tuzaklamalı, 7’si araçlı olmak üzere 40 barikat açılmıştır. Cadde ve Sokaklar tamamen temizlenmiştir. Operasyonda ayrıca 126 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan boş metal boru, 1 telsiz şarj cihazı, Kaleşnikof marka silaha ait 2 şarjör, 36 torpil, 2 adet 25 kiloluk torba içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan sodyum florad, 10 el yapımı patlayıcı, 1 düzenekli patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda fitil ele geçirildi.”

Açıklamada, sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşların mağdur olmaması için valiliğimiz koordinesinde vatandaşlara ekmek dağıtımı yapıldığı da belirtildi.

Muhabir: Özgür Ayaydın

MFK

my husband cheated women who want to cheat affairs with married men