Diyarbakır’da polise bıçakla saldıran kişi vuruldu

Diyarbakır’da Nevruz kutlamalarında çantasını aratmak istemeyen bir kişi, polise bıçakla saldırmak istemesi üzerine, polis tarafından yaralanarak etkisiz hale getirildi.

Eklenme: 21 Mart 2017 - 11:23 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:09 / Editör: Ferhat Esnek

Diyarbakır’da saat 11.00 ile 15.00 arasında kutlanacak Nevruz için vatandaşlar alana gelmeye başladı. Şu ana kadar gelen yaklaşık 4 bin kişi oluşturulan 5 polis kontrol noktasından geçerek Nevruz alanına giriş yaptı. Yoğun güvenlik önlemleri alınan nevruz kutlamaları için 4 bin polis görev yapıyor.

POLİSE BIÇAKLA SALDIRAN KİŞİ VURULDU
Sabah 4 nolu polis noktasında çantasını aratmayan bir kişi iddiaya göre polise bıçakla saldırmaya çalıştı. Polis saldırganı vurup yaralayarak etkisiz hale getirdi.

PKK FLAMASI, ÖCALAN POSTERİ YOK
Alanda terör örgütü PKK’nın flamaları ve Öcalan posterlerine izin verilmedi. Alanda “Biji Nevruz”, “Yaşasın özgürlük”, “Yaşasın halkların kardeşliği” yazılı pankartlar ve “Hayır” dövizleri olduğu görüldü.

Önceki yıllar belediye otobüsleriyle alana ücretsiz taşınan vatandaşlar için HDP tarafından bu yıl böyle bir talepte bulunulmadı. Belediyenin de böyle bir karar almadığı öğrenildi.

Habertürk