Dondurma çubuklarından maketler engelleri aştı

Dondurma çubuklarından yaptığı maketlerin satışından elde ettiği gelirle 127 engelliye, tekerlekli sandalye, havalı yatak ve koltuk değneği yardımında bulundu.KAHRAMANMARAŞ (AA) – Pazarcık ilçesinde memur Bülent Yıldıran, dondurma çubuklarından yaptığı maketlerin satışından elde ettiği gelirle, engellilere, 121 manuel, 6 akülü tekerlekli sandalye ile 12 havalı yatak ve 14 koltuk değneği yardımında bulundu. Pazarcık Vergi Dairesi’nde görev […]

Eklenme: 23 Ağustos 2015 - 15:12 / Son Güncelleme: 23 Ağustos 2015 - 15:12 / Editör: BIK

Dondurma çubuklarından yaptığı maketlerin satışından elde ettiği gelirle 127 engelliye, tekerlekli sandalye, havalı yatak ve koltuk değneği yardımında bulundu.KAHRAMANMARAŞ (AA) – Pazarcık ilçesinde memur Bülent Yıldıran, dondurma çubuklarından yaptığı maketlerin satışından elde ettiği gelirle, engellilere, 121 manuel, 6 akülü tekerlekli sandalye ile 12 havalı yatak ve 14 koltuk değneği yardımında bulundu.

Pazarcık Vergi Dairesi’nde görev yapan 40 yaşındaki Bülent Yıldıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 8 yıl önce hobi olarak maket yapmaya başladığını söyledi.

Maketlerinde dondurma çubuklarını kullandığını belirten Yıldıran, şimdiye kadar topladığı dondurma çubuklarıyla yaptığı maketlerden elde ettiği gelirle birçok engelliye tekerlekli sandalye, havalı yatak ve koltuk değneği hediye ettiğini kaydetti.

Yıldıran, mesaiden arta kalan zamanlarını maket yaptığını dile getirerek “Çubukların büyük çoğunluğunu yaz aylarında kendim topluyorum. Bir kısmını da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden insanlarımız internet üzerinden bana ulaşarak, yolluyor. Şimdiye kadar yaptığım cami, ev gibi maketlerden elde ettiğim gelirle 121 manuel, 6 akülü sandalye ile 12 havalı yatak ve 14 koltuk değneği yardımında bulundum” dedi.

“Artık benim için hobi değil görev”

Yaklaşık 4 bin dondurma çubuğu kullandığı bir maketi 6 ayda tamamlayabildiğini anlatan Yıldıran, artık maket yapmayı hobiden öte bir görev olarak algıladığını vurguladı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Boztepe de dondurma çubuklarını kullanarak maket yapmanın el emeği göz nuru bir iş olduğunu belirterek Yıldıran’ın engelli vatandaşların engelini ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf ettiğine dikkat çekti.

Yıldıran’ın her zaman yanında olduklarını ifade eden Boztepe, büyük emek sonucu ortaya çıkan ürünlerin düşük fiyatlarla satıldığını bildirdi.

Muhabir: Resul Tokluca

MFK

women wanting to cheat click i cheated on my wife now what
why do i want my wife to cheat on me how do you know your wife cheated why do i want to cheat on my wife
i cheated on my boyfriend should i tell him how to cheat on your boyfriend help i cheated on my boyfriend
cheat women what makes married men cheat cheat women