Edirne’de yeni doğan ve evlenenlere müjde

Sedir, ahlat, dut ve erik…EDİRNE(AA)-Türkiye’deki ağaçlandırma seferberliği kapsamında başlatılan projede, yılın 9 ayında Edirne genelinde doğan bin 265 bebekle yeni evli 603 çift için Lalapaşa’daki Karaorman mevkisinde tören düzenlendi. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, törende, çok güzel ve anlamlı bir etkinlik için bir araya geldiklerini belirtti. Ağaçlandırma seferberliğiyle bulundukları mevkiye sedir, ahlat, dut ve erik […]

Eklenme: 10 Kasım 2015 - 17:03 / Son Güncelleme: 10 Kasım 2015 - 17:03 / Editör: BIK

Sedir, ahlat, dut ve erik…EDİRNE(AA)-Türkiye’deki ağaçlandırma seferberliği kapsamında başlatılan projede, yılın 9 ayında Edirne genelinde doğan bin 265 bebekle yeni evli 603 çift için Lalapaşa’daki Karaorman mevkisinde tören düzenlendi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, törende, çok güzel ve anlamlı bir etkinlik için bir araya geldiklerini belirtti.

Ağaçlandırma seferberliğiyle bulundukları mevkiye sedir, ahlat, dut ve erik gibi 272 bin 500 adet fidan dikildiğini aktaran Vali Şahin, “Bir ülkenin ne kadar güzel olmasını istiyorsak, ağacının da o kadar bol olması gerekir. Ağacı bol olan ülke, daha güzel bir ülkedir. Ağacın mevcudiyeti, oranın iklimini değiştirir. İklim değişikliği de insanların aldığı nefese bile etki yapar. Bir yerin havasının güzelliği de ancak ağaç sayesinde olur. Biz de bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Her doğan çocuk ve evlenen çift için bir fidan dikeceklerini söyleyen Şahin, bölgeye toplam bin 868 sedir fidanı dikileceğini sözlerine ekledi.

Etkinlikte, Edirne Orman İşletme Müdürü Önder Terzi ile İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu da konuşma yaptı.

Muhabir: Hakan Mehmet Şahin

MU