“Eğer Facebook’ta çalışan bir Müslümansanız…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Facebook’un kurucusu Zuckerberg’e destek…ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump’ın Müslümanlar ile ilgili söylediği sözler üzerine, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in yayınladığı mesajını değerli bulduğunu ifade etti. “Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar” ifadesini kullanan Erdoğan, […]

Eklenme: 10 Aralık 2015 - 20:33 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Facebook’un kurucusu Zuckerberg’e destek…ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump’ın Müslümanlar ile ilgili söylediği sözler üzerine, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in yayınladığı mesajını değerli bulduğunu ifade etti.

“Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg’in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim.”

Zuckerberg, Facebook’tan yayınladığı mesajında, “Şu an Müslümanlar diğer kişilerin yaptıkları şeyler yüzünden yargılanıyor. Eğer Facebook’ta çalışan bir Müslümansanız, Facebook’un kurucusu olarak, size güvenli ve barış dolu bir çevre yaratmak için çabalayacağımı bilmenizi isterim. Birbirimizin içindeki iyi şeyleri gördükten sonra, hep birlikte tüm insanlar için daha iyi bir dünya yaratabiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Muhabir: Kurbani Geyik

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr

MK