Ek yerleştirme başvurularında son gün…

Üniversitelere ek yerleştirmeler için tercih başvuruları bugün sona erecek.ANKARA (AA) Adayların, 2015-2016 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirmeler için tercihlerini bugün saat 23.59’a kadar yapması gerekiyor. Başvuru merkezlerinden veya ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılan […]

Eklenme: 23 Ağustos 2015 - 12:28 / Son Güncelleme: 23 Ağustos 2015 - 12:28 / Editör: BIK

Üniversitelere ek yerleştirmeler için tercih başvuruları bugün sona erecek.ANKARA (AA)

Adayların, 2015-2016 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirmeler için tercihlerini bugün saat 23.59’a kadar yapması gerekiyor.

Başvuru merkezlerinden veya ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacak. Posta ile ÖSYM’ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formları işleme alınmayacak.

2015-ÖSYS ek yerleştirmeye başvurup tercih yapabilmek için 2015-ÖSYS’ye başvuru yapılmış olması ve hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekiyor. ÖSYS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değil.

Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan toplam 30’u geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek.

YÖK’ten yapılan açıklamada, daha önce 21 Ağustos olarak duyurulan üniversitelere ek yerleştirme tercih süresinin 23 Ağustos’a uzatıldığı bildirilmişti.

Muhabir: Selma Kasap

MFK

i had a dream that my boyfriend cheated on me turbofish.com has my boyfriend cheated on me quiz
i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
my husband cheated why women cheat affairs with married men