Ekmek, su, çocuk bezi, mama…

Mardin’in Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde, vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.MARDİN – Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde, bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor. Yasağın uygulandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda ekmek, içme suyu, çocuk bezi, mama ve kuru gıda maddeleri dağıtıldı. İlçenin terör örgütü üyelerinden temizlenmesi, kurulan barikatların […]

Eklenme: 17 Aralık 2015 - 11:57 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Mardin’in Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde, vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.MARDİN – Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde, bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor. Yasağın uygulandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda ekmek, içme suyu, çocuk bezi, mama ve kuru gıda maddeleri dağıtıldı.

İlçenin terör örgütü üyelerinden temizlenmesi, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, sivillerin zarar görmemesi için 11 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Can güvenliği endişesiyle bugüne kadar çok sayıda vatandaş evlerini terk etmek zorunda kaldı. İmkanı olmadığı için evlerinde kalan ailelere ise Mardin Valiliği ve Dargeçit Kaymakamlığı tarafında ekmek, içme suyu, çocuk bezi, mama ve gıda yardımı yapıldı.

Bu gece başlayan ve araçlarla vatandaşların evlerine teslim edilen yardımlar kapsamında, şimdiye kadar 3 bin ekmek, 300 paket çocuk bezi ve mama, 100 kuru gıda paketi, 500 adet 5 litrelik içme suyu ve temizlik malzemesi dağıtıldı.

Evlere dağıtılan yardımların yanı sıra Dargeçit Kaymakamlığına gelen vatandaşların her türlü ihtiyacı da karşılanıyor.

Vatandaşlar yardımlar için teşekkür etti

Can korkusu nedeniyle 6 gündür sokağa çıkamadıklarını anlatan 55 yaşındaki Murat B, yardımlar için ilgililere teşekkür etti.

Gıda ve içme suyu konusunda sıkıntılar yaşadıklarını, bu yardımların kendilerine ulaştırılmasıyla sıkıntıların kısmen giderildiğini dile getiren Murat B, “Dışarı çıkamıyoruz, ekmeksiz kalıyoruz. Evde hiçbir şey kalmamış. Korkudan çıkamıyoruz. Çok perişan olduk. Ekmek, kumanya verdiler. Allah yardımı yapanlardan razı olsun” diye konuştu.

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr
Muhabir: Halil İbrahim Sincar

MFK