Elazığ yerel gazetelerine sahip çıkıyor

Yerel gazetelerinin okunurluğunun arttırılması amacıyla Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yerel Gazetemi Okuyorum” projesi kapsamında, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gazete standı kuruldu.Geçtiğimiz aylarda başlatılan proje kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Belediyesi’nin kurduğu ‘Yerel Gazetemi Okuyorum’ standına bir yenisi daha eklendi. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin girişine kurulan stand düzenlenen bir […]

Eklenme: 4 Şubat 2016 - 14:17 / Son Güncelleme: 4 Şubat 2016 - 14:17 / Editör: BIK

Yerel gazetelerinin okunurluğunun arttırılması amacıyla Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yerel Gazetemi Okuyorum” projesi kapsamında, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gazete standı kuruldu.Geçtiğimiz aylarda başlatılan proje kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Belediyesi’nin kurduğu ‘Yerel Gazetemi Okuyorum’ standına bir yenisi daha eklendi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin girişine kurulan stand düzenlenen bir törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Törene Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Başhekim Prof. Dr. Said Berilgen, Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürü Murat Yürekli ve yerel gazete temsilcileri katıldı.

Demirdağ: Yerel Gazetelerimizi Destekliyoruz

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi olarak yerel basının her zaman yanında olduklarını belirterek, bugünden itibaren “Yerel Gazetemi Okuyorum” projesi kapsamında Fırat Üniversitesi Hastanesinde vatandaşlara ücretsiz olarak sunulacak gazetelerin yer aldığı standın kurulduğunu belirtti. Demirdağ konuşmasını şöyle sürdürdü,” Değerli Müdürümüz bize projeyi getirdiğinde mutlu olduk. Biz şuna inanıyoruz güçlü bir yerel basın kentin gelişmesine büyük bir katkı sunar. Fırat Üniversitesi olarak bu tür projeleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Hastalarımız ve hasta yakınlarımızın yerel gündemi takip etmek için kurduğumuz standı anlamlı buluyoruz.”

Yürekli: Destek Çığ Gibi Büyüyor

Basın İlan Kurumu Elazığ Şubesi Müdürü Murat Yürekli ise, Elazığ Yerel Basınına destek olan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a teşekkür ettiğini belirterek, “Kısa bir süre önce başlattığımız ‘Yerel Gazetemi Okuyorum Standı’na Elazığlılar desteklerini artırıyorlar. Elazığ TSO ve Elazığ Belediyesi’nden sonra Fırat Üniversitesi de stand kurma kararı aldı. Hasta ve yakınları buradan günlük ücretsiz bir şekilde gazetelerini alarak okuyabilecekler.”

Haber/ Fotoğraf: BİK Elazığ Şube Müdürlüğü