”Elimden gelenin en iyisini yapacağım”

Amerika Açık ikinci turunda Çek Petra Kvitova ile karşılaşacak milli tenisçi Çağla Büyükakçay, “Hem elimden gelenin en iyisini yapacağım hem de bu anın keyfini çıkaracağım.” dedi.

Eklenme: 31 Ağustos 2016 - 09:30 / Son Güncelleme: 31 Ağustos 2016 - 9:30 / Editör: BIK

İSTANBUL – New York’ta gerçekleşen yılın dördüncü ve son grand slam turnuvası Amerika Açık’a ev sahibi ülkeden Irina Falconi’yi 6-2, 6-1’lik setlerle yenerek başlayan Çağla Büyükakçay, kendine hedef olarak belirlediği bir turnuvaya böylesine güzel bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Hafta başında güncellenen dünya sıralamasında 66.’lığa çıkarak klasman rekorunu kıran 26 yaşındaki milli raket, zorlu organizasyon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirtti.

Çağla, iyi başladığı turnuvayı aynı şekilde sürdürmek istediğini ve ikinci turda karşılaşacağı Kvitova’nın tecrübeli bir sporcu olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Petra Kvitova çok kariyerli bir oyuncu. 2011 ve 2014 Wimbledon’ın yanı sıra 2011’de İstanbul’daki WTA şampiyonasında zafere uzanmış, dünya sıralamasında ikinciliğe kadar yükselmiş tecrübeli bir isim. Elbette zor bir sınav beni bekliyor, ancak hem elimden gelenin en iyisini yapacağım hem de bu anın keyfini çıkaracağım.”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş da, Amerika Açık’ta tek kadınlarda ana tabloda maç kazanmayı başaran ilk Türk raket olarak kayıtlara geçenBüyükakçay‘a tebriklerini iletti.

 

AA