Endonezya’da 7 şiddetinde deprem

Endonezya’nın doğusundaki Papua eyaletinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.JAYAPURA (AA) – Endonezya’nın doğusundaki Papua eyaletinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezine göre, merkez üssü eyaletin başkenti Jayapura’nın 247 kilometre batısı olan deprem 52,9 kilometre derinlikte kaydedildi. Yerel saatle 06.41’de meydana gelen deprem, 4 ev, 2 kamu binası ve bir kilisenin yıkılmasına yol […]

Eklenme: 28 Temmuz 2015 - 09:48 / Son Güncelleme: 28 Temmuz 2015 - 9:48 / Editör: BIK

Endonezya’nın doğusundaki Papua eyaletinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.JAYAPURA (AA) – Endonezya’nın doğusundaki Papua eyaletinde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezine göre, merkez üssü eyaletin başkenti Jayapura’nın 247 kilometre batısı olan deprem 52,9 kilometre derinlikte kaydedildi.

Yerel saatle 06.41’de meydana gelen deprem, 4 ev, 2 kamu binası ve bir kilisenin yıkılmasına yol açtı.

Halk arasında paniğe neden olan deprem sırasında kaçmak için nehre atlayan 15 yaşındaki bir çocuk kayboldu.

Endonezya Meteoroloji Ajansı’ndan Hendra Rahman, geniş bir alanda hissedilen depremden en çok eyaletin kuzeyindeki Sarmi kentinin etkilendiğini açıkladı.

Dağlık bölgedeki bazı köylerle iletişim kurulamadığını ve çeşitli yerleşim birimlerine de elektrik verilemediğini belirten Rahman, depremden etkilenen bölgeye yardım malzemeleri ve enkaz tespit ekipleri gönderildiğini söyledi.

“Pasifik ateş çemberi” deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya’da, 26 Aralık 2004’te meydana gelen 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunamide 230 bin kişi yaşamını yitirmişti.

Muhabir: Umur Koçak Semiz

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
why does my husband cheat click i want my husband to cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do