Endonezya’da düşen uçağın karakutularına ulaşıldı

Endonezya’da pazar günü kalkıştan yarım saat sonra düşen yolcu uçağının enkazının ve uçaktaki 54 kişinin cesedinin bulunmasının ardından karakutulara da ulaşıldığı bildirildi.CAKARTA (AA) – Endonezya’da pazar günü kalkıştan yarım saat sonra düşen uçağının enkazının ve uçaktaki 54 kişinin cesedinin bulunmasının ardından karakutulara da ulaşıldığı bildirildi. Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı (BASARNAS) Başkanı Henry Bambang […]

Eklenme: 19 Ağustos 2015 - 09:31 / Son Güncelleme: 19 Ağustos 2015 - 9:31 / Editör: BIK

Endonezya’da pazar günü kalkıştan yarım saat sonra düşen yolcu uçağının enkazının ve uçaktaki 54 kişinin cesedinin bulunmasının ardından karakutulara da ulaşıldığı bildirildi.CAKARTA (AA) – Endonezya’da pazar günü kalkıştan yarım saat sonra düşen uçağının enkazının ve uçaktaki 54 kişinin cesedinin bulunmasının ardından karakutulara da ulaşıldığı bildirildi.

Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı (BASARNAS) Başkanı Henry Bambang Soelistyo, basın toplantısında yaptığı açıklamada, yerel saat ile 11.30’da düşen uçağın enkazına ve 54 yolcunun tamamının cesedine ulaşıldığını belirterek, “Uçak enkazı paramparça bir şekilde bulundu. Uçağın bazı kesimleri yanmış. Yerel saat ile 12.30’da ise kurtarma ekipleri uçağın kara kutularını buldu” dedi.

Karakutuların Endonezya’nın Ulusal Ulaşım Güvenliği Komitesi’ne (KNKT) gönderileceğini söyleyen Soelistyo, “Karakutuların incelenmesinden sonra ancak uçağın düşme nedenini öğreneceğiz. Cesetlerin tahliye çalışmaları olumsuz hava şartlarından dolayı aksıyor. Elimizden geleni yaparak cenazelerin kimliklerini ivedikle tespit edip ailelerine teslim edeceğiz” diye konuştu.

Papua’nın başkenti Jayapura’daki Sentani Havaalanı’ndan pazar günü kalkan uçak, eyaletin güneyindeki Oksibil’e gidiyordu. Uçakta beşi çocuk 49 yolcu ve beş uçuş görevlisi bulunuyordu.

Muhabir: Adem Şalvarcıoğlu

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
why does my husband cheat read i want my husband to cheat
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend