Engellinin ayağına kadar hizmet

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın talimatı ile Ağabeyli Mahallesi Apallar Obasında 19 yıldır tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan engelli.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 14:13 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 14:13 / Editör: Büşra Kılıç

Resül KÖMÜ- Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi- Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın talimatı ile Ağabeyli Mahallesi Apallar Obasında 19 yıldır tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan engelli Fatma Koç’un kapısının önüne kadar kilit parke döşendi. Engelli Fatma Koç; “artık eve hapis değilim, başkanıma teşekkür ediyorum beni hapis hayatından kurtardı” dedi.

Bertiz bölgesi tarihinin en kapsamlı hizmetini yaparak kırsalda yaşayan vatandaşlarında hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, Ağabeyli Mahallesinin Apallı obasında yaşayan Fatma Koç’un evinin önüne kadar kilit parke döşedi.

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Ağabeyli Mahallesinin kilit parke çalışmaları sırasında Belediye Başkanı Necati Okay’a ulaşarak evinin önüne kadar kilit parke taşı döşenmesini isteyen Fatma Koç’un isteği kabul gördü. Ekiplerine talimat veren Başkan Okay, mahallenin Apallı obasındaki engelli Fatma Koç’un evinin önüne kadar kilit parke döşetti.

19 yıl önce yakalandığı kas erimesi hastalığının pençesinden kurtulamayan 26 yaşındaki Fatma Koç, sokak bağlantısından evinin önüne kadar olan bölümün kilit parke taşı döşenmesi sonrasında elektrikli sandalyesi ile artık mahallesinde gezebildiğini söyledi. Koç; “Başkanımız ve belediyemize teşekkür ediyorum. Burada hapis hayatı yaşıyordum, yollarımız toprak olduğu için elektrikli sandalyem ile gezemiyordum. Başkanım isteğimi kırmadı. Şimdi Mahallemizin her tarafı parke ile döşeli. Evimden tek başıma çıkıp mahallemdeki akrabalarımı ziyaret edebiliyorum. Benim dünyam da burası ve dünyamı zenginleştirenlerden Allah razı olsun” dedi.

Fatma Koç’un evine kadar giderek sevincine ortak olan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise; “biz vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Bu bölgede bir metrekare toprak yol bırakmayana kadar çalışmalarımız sürecek. Fatma kızımızın sevinci bütün yorgunluğumuzu alıyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Hemşerilerimizi bir nebze olsun mutlu edebiliyorsak, en büyük mutluluğu biz yaşıyoruz demektir. Hizmetlerimiz bununla kalmayacak, kırsal ile ilçe merkezindeki standartlık mesafesini iyice daralttık ve daraltmaya devam edeceğiz” dedi.