Engelliye engel kim?

Antalya’da engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için gerek belediyeler gerekse STK’ların gayretli çalışmaları her ne kadar amacına ulaşsa da, bireylerin sorumsuz davranışları nedeniyle tüm çabalar anlamını yitiriyor.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 08:54 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 8:54 / Editör: Büşra Kılıç

Akif ARICI- Antalya Hilal Gazetesi- Özellikle görme engelli vatandaşların trafikte seyretmelerini kolaylaştırmak için yapılan yenilikler büyük beğeni topluyor. Yayaların sorunsuz ilerleyebilmeleri için kaldırımlara yerleştirilen kabartmalı taşlar gideceklere yere ulaşmaları için kolaylık sağlıyor. Ancak gerek kaldırım önlerindeki rampalara gerekse kabartmalı taşların üzerine araçlarını park eden sürücüler, engellilerin hayatlarını güçlük katıyor. Konyaaltı İlçesi’nde de aracını görme engellilerin ilerlediği yolun üzerine bırakan araç sahipleri tepki topladı. Altınkum Mahallesi, 414’üncü

Sokak’ta kaldırıma çıkarak aracını sarı kabartmalı taşların üzerine park eden bir sürücü de, görme engellilerin aracına çarpmasına neden oldu.

Görme engelli genç, yerden kalktıktan sonra sarı çizgiyi takip ederek yoluna devam ederken, çevredekiler bile otomobil sürücüsünün sorumsuz davranışına isyan etti.