Erdoğan açıkladı; 15 Temmuz resmi tatil oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 27. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada ‘Bundan böyle her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak üzere tatil olacak’ dedi.

Eklenme: 29 Eylül 2016 - 12:38 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:49 / Editör: Ferhat Esnek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 27. Muhtarlar Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan “27. Muhtarlar Toplantısı”nda Adıyaman, Ankara, Artvin, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kırşehir, Niğde, Ordu ve Samsun’dan gelen muhtarlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz artık ‘Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü’ olarak dün Milli Güvenlik Kurulu toplantımızda hükümete tavsiye edilmiştir ve her 15 Temmuz artık şehitlerimizi, gazilerimizi anma günü olarak, o gün tatil edilecektir.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında “Erdoğan konuşurken utandım. Dünya liderlerine mi yoksa muhtarlara mı konuşuyor, belli değil” demişti.

Bu sözlere Erdoğan’ın cevabı şöyle oldu;

Muhtarı, halkı, ülkesini küçümseyen bir siyasi parti liderinin ne kendi partisine ne de bu millete hayrının dokunması mümkün müdür? Ondan sonra diyorlar ki 14 yıldır bu ülkede iktidar niye değişmiyor? Anamuhalefetin her gün yatıp kalkıp halka hakaret ettiği, halkı ve temsilcilerini küçümsediği bir yerde iktidar nasıl değişecek? ‘Kader, gayrete aşıktır’ derler. Bunlarda gayret yok ama kaderlerine isyan had safhada.