‘Evet bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Avrupa Birliği’ne yüklendi, “Bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür” dedi.

Eklenme: 25 Kasım 2016 - 18:00 / Son Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 18:18 / Editör: Ferhat Esnek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılış törenine katılarak konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

-Avrupa Birliği toplanmışlar, bir toplantı yapmışlar. O toplantıda müzakerelerin dondurulması ile ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar, almasan ne yazar. Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz 53 sene… Bu karara ellerini kaldıranlar, ‘hayır’ diyenler, ‘evet’ diyenler… Sayıya bakıyorsun ‘hayır’ diyenler 36 tane, ‘evet’ diyenler maşallah bayağı fazlaymış. Bak hani diktatör dediğiniz bir Erdoğan var ya evet bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir.

-Bunlar tatlı su demokratıdır, bunlardan bir şey olmaz. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Bizse darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 Temmuz’da başarılı olsaydı var ya bunlar Avrupa meydanlarında zil takıp oynayacaklardı.