Erdoğan’dan stadyum müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Futbol Zirvesi’nde yaptığı konuşmada yeni bir stadyum müjdesi verdi.

Eklenme: 20 Mart 2017 - 11:47 / Son Güncelleme: 20 Mart 2017 - 11:47 / Editör: Ferhat Esnek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 2. Futbol Zirvesi başladı. İstanbul’da düzenlenen organizasyonda konuşan Erdoğan, futbol dünyasıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunurken Ankara 19 Mayıs Stadı ile ilgili olarak da bir müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları;

“Futbolun özünde rekabetle birlikte fedakarlık, centilmenlik, dostluk ve dayanışma vardır. Futbol tarihi hezimetin kıyısından koparılmış muhteşem zaferlerle doludur, bu oyun aynı zamanda bir direniştir, meydan okumadır. Çocukluğundan beri futbola gönül vermiş bir kardeşiniz olarak, futbolun bir insana neler kazandıracağını çok iyi biliyorum. Spor gibi siyasetin de özü rekabettir. Futbol gibi siyaset de takım oyunudur. Meclis’in fesih yetkisi asla Cumhurbaşkanı’na ait değildir, karar millete aittir. Ülkenin pek çok şehrine parmakla gösterilecek stadyumlar inşa ettik. Spor salonu sayısını 37’den 825’e çıkardık. 19 Mayıs Stadı’nı yıkıyoruz, onun yerine 35 ile 40 bin seyirci kapasiteli stadyum yapmayı planlıyoruz. Hakkımız olduğu halde olimpiyatları bize vermediler, orada dönen dolaplara da bizzat şahit oldum”

Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören’in açıklamaları;

“En büyük şansımız sizin gibi futbola destek veren bir Cumburbaşkanımızın olması. Artık tesadüfen değil, bilinçli bir şekilde büyüyoruz. Devletimiz güçlendikçe futbolumuz da ilerliyor. Sayın Cumhurbaşkanım, 17 Nisan’da daha güçlü bir Türkiye için “Evet” diyen bir ülkede uyanmak dileğiyle.”