Erdoğan’ın plaket verdiği başkan için AK Parti’den açıklama

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarıyla Ankara’da düzenlenen toplantıda Yalova Subaşı Belde Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a ödül vermişti. Yılmaz’ın 30 yıl hapis cezasıyla “FETÖ üyeliği” iddiasıyla yargılandığı yönündeki haberlerin gündeme gelmesinin ardından AK Parti Genel Merkezinden ve iddiaların odağındaki Başkan Yılmaz’dan cevap geldi.

Eklenme: 16 Eylül 2017 - 11:05 / Son Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 11:07 / Editör: Ferhat Esnek
AK Parti’de teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Kaya yaptığı basın açıklamasında iddia sahibinin belediyeden yasalara uymayan talebi karşılanmayan bir şahıs olduğuna değindi. İşte Kaya’nın açıklamasından öne çıkanlar;

“İDDİA SAHİBİ YASADIŞI İSTEĞİ YERİNE GETİRİLMEMİŞ BİR ŞAHIS…”

Bu gün siyasi rant devşirme peşinde olanların yayınladığı Subaşı Belediye Başkanımızla ilgili haberleri yakından takip etmekteyiz. Söz konusu haber üzerine yapılan incelemelerde iddia sahibi kişinin gayri yasal talebinin belediyeden karşılık bulamamasından kaynaklanan husumet olduğu görülmektedir. Nitekim mahkeme zabıtları da bu doğrultudadır.

 “BU OYUNA GELMEYECEĞİZ”

AK Parti olarak FETÖ ile mücadeleyi maalesef tek başımıza yürütüyoruz. Ancak bazıları siyasi amaçla Türkiye’nin iç ve dış düşmanlarından medet ummaktadırlar. Bu oyunlarına gelmeyeceğiz. Partimiz, FETÖ ile mücadeleyi her alanda yürütmektedir. Bu güne kadar yaptığımız soruşturmalarda 7 belediye başkanı 48 meclis üyesini ihraç ettik.

“FETÖ İLE İLTİSAKI OLANLAR TÜM YÖNÜYLE İNCELENMİŞ, TEMİZLİK YAPILMIŞTIR”

Türkiye genelinde AK Partili Belediyelerdeki tüm personeller başkanlarımız tarafından FETÖ iltisakı yönünden incelenmiş, tespit edilenlerin ilişiği kesilmiştir. Bu çalışmalarda hukuki süreç beklenmeksizin, partimiz disiplin kurulu kararıyla işlem yapılmaktadır. Diğer partilerinde kendi içlerinde FETÖ temizliğini yapmalarını bekliyoruz. Ancak hala bir şey yaptıklarını görmedik. Nitekim muhalefetin FETÖ ile ilişkilerini kendi partili vekilleri de zaman zaman ikrar etmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Öte yandan konuya ilişkin iddiaların odağındaki başkan Volkan Yılmaz da bir açıklama yayınladı. Yılmaz açıklamasında şunları söyledi;

“Şikâyetçi Şenol Fışkın, Karanfil kafenin kiracısıdır. Yer sahibi ise Mehmet karanfildir. Bu kafe tarım arazisi üzerinde ve kaçaktır. Bağ evi olarak yapılan bu yapı kır düğünlerinde kaçak olarak kullanılmaktadır. Şenol Fışkın 2016 Nisan ayından bu kaçak kafeye düğün salonu ruhsatı almak için başvurdu. Ancak kendisine burasının bağ evi olduğunu ruhsat verilemeyeceğini söyledik. Ayrıca tarım arazileriyle ilgili Yargıtay kararını da bildirdik. Bunun üzerine beni tehdit etti. Bu kişi aynı zamanda subaşı HDP sandık başkanlığı yapmıştır. Arazi sahibi ise CHP’lidir.

ORTAĞININ İFADESİ İDDİAYI ÇÜRÜTTÜ

Şenol fışkın tehditle ruhsat alamayacağını anlayınca 21 Temmuz 2016 da rüşvet iddiasıyla hakkımda şikâyetlerde bulundu. Ancak rüşvet iddiasını toprak sahibi Mehmet Karanfil’in mahkeme ifadesi çürüttü. Bunun üzerine davacı Şenol Fışkında rüşvet alınmadığını ifadesinde belirtti

RÜŞVET İDDİASI TUTMAYINCA FETÖ’YE SARILDI

İftiradan bir şey çıkaramayan Şenol Fışkın15 Temmuz’dan sonra şikâyetlerini FETÖ üzerinden sürdürmeye kalktı Söz konusu yurdun elektrik parasını yatırttığım iddiasının savcılık soruşturmasında tamamen iftira olduğu ortaya çıktı. Çünkü savcının talebiyle alınan HTS kayıtlarında yurt yöneticileriyle görüşmem ya da yurdun yakınlarında bulunmam söz konusu değildir. Ayrıca yurt yöneticilerinin de bizi aramadığı subaşı belediyesine gelmediği teknik takiplerde ortaya çıkmıştır. Söz konusu iddia tamamen asılsız bir iftiradır. Ayrıca mahkeme aldığı ifadelerde benim bu yurt faturasını ödettirmediğimi ortaya çıkardı Bahsi geçen kız çocuğu Z.K’yı lise öğrencisi olduğu dönemde bilirim. İlçemizin sakinidir anne babası yoktur. Kendisine bu kişi değil bizzat ben yardım ettim. Arada sırada 200/300 lira hesabına yatırdım. Bununda kayıtları mevcuttur.

MAHKEME TÜM İDDİALARI ÇÜRÜTTÜ

Ayrıca Mahkemenin yaptığı soruşturmada Bylock, Zaman Gazetesi aboneliği ve Bank Asya hesabım olmadığı yurt ve dershanelerlede hiçbir alakam olamadığı ortaya çıktı

“BENİM ÜZERİMDEN PARTİMİ VE ERDOĞAN’I HEDEF ALIYORLAR”

Söz konusu iddia sahipleri HDP’li ve CHP’li kiracı ve yer sahibinin basına yaptığı manipülasyondur. Bu konunun takipçisi olacağız. Mahkeme kayıtlarına dahi bakmadan ve bizim görüşümüzü dahi almadan siyasi amaçla taraf olan basın kurumlarının peşini bırakmayacağız. Ayrıca Söz konusunu kişiler hakkında açılan davalarımız da vardır. Hukuk önünde herkes hesap verecektir. Burada asıl hedef ben değil asılsız iftiralar üzerinden partimi ve Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hedef alınmaktadır. Herkes bu iftiraların bedelini adalet önünde ödeyecektir.