Eriğin fiyatı altınla yarışıyor

Bolu’da mevsimin ilk ürünlerinin geldiği pazarda erik kilogramı 100 liradan satışa sunuldu.Stadyum Caddesinde kurulan pazarda, erik tezgâhtaki yerini aldı. Antalya ve Mersin’den gelen eriğin fiyatı kalitesine göre 80 ile 100 lira arasında değişiyor. Kilogram ile alıcısı olmadığı için erik, içinde yaklaşık 10 adet bulunan 100 gramlık paketler halinde satışa sunuluyor. Pazarcı Mehmet Kavuncu, yaptığı açıklamada, […]

Eklenme: 6 Nisan 2015 - 13:06 / Son Güncelleme: 6 Nisan 2015 - 13:06 / Editör: BIK

Bolu’da mevsimin ilk ürünlerinin geldiği pazarda erik kilogramı 100 liradan satışa sunuldu.Stadyum Caddesinde kurulan pazarda, erik tezgâhtaki yerini aldı. Antalya ve Mersin’den gelen eriğin fiyatı kalitesine göre 80 ile 100 lira arasında değişiyor. Kilogram ile alıcısı olmadığı için erik, içinde yaklaşık 10 adet bulunan 100 gramlık paketler halinde satışa sunuluyor.

Pazarcı Mehmet Kavuncu, yaptığı açıklamada, pazar yerine mevsimin ilk meyvelerinin geldiğini ifade ederek, “Mersin’den gelen erik tezgahta terini aldı. Kaliteli erik olduğu için kilogramını 100 liradan satıyorum. Kilogram ile satamadığımız için 100 gramlar halinde 10 liradan satmaktayız. İçerisinde de yaklaşık 10 erik bulunmakta. Pazarın en pahalı meyvesi erik. Erik pazarda altınla yarışır durumda” diye konuştu.

Tezgâhta yenidünya ve çağlanın da olduğunu ifade eden Kavuncu, “Vatandaşımız erikten ziyade bu meyvelerden alıyor. Eriğe rağbet fazla yok. Eriği genelde canı çeken hamile bayanlar satın alıyor. Eriğin fiyatını duyup da kaçan çok” dedi.

Vatandaşlar, erik satın almak için fiyatının düşmesini bekleyeceklerini dile getirdi.

AA- Mehmet Emin Gürbüz

MU

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend