Erken seçim çağrısının ardından Kılıçdaroğlu da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Onların sözcüsü konuştu, ‘seçim yapalım’ diye. ‘Vatandaş bizi göndersin’ diyorlar. ‘Ben yönetemiyorum’ diyorlar. Artık bunu itiraf ediyorlar” dedi.

Eklenme: 17 Nisan 2018 - 15:06 / Son Güncelleme: 17 Nisan 2018 - 15:21 / Editör: Ferhat Esnek

Kılıçdaroğlu, “Geçen hafta Konya, Hatay ve İzmir’i ziyaret ettim. Konya’da belediye başkanlarımızın toplantısı vardı ona katıldım. Size oy veren vermeyen herkesi kucaklayacaksın, ayrımcılık yapmayacaksın dedim. Vatandaştan vergi topluyorsunuz, siz de hizmet veriyorsunuz. Belde halkına neye ne kadar gitti anlatacaksınız. Halka hesap vermek, hakka hesap vermek gibidir.” dedi.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

‘Seçim diyorlar ya olacak inşallah’ diyen Kılıçdaroğlu, “Vatandaş bıktı artık, gönderecek bunları inşallah. Bu devleti kim yönetiyor, dış güçler yönetiyorsa senin fonksiyonun ne? Badem sütü içmek mi? Onların sözcüsü konuştu seçim yapalım diye. Vatandaş bizi göndersin diyorlar. Ben yönetemiyorum diyorlar artık. Bunu itiraf ediyorlar.”ifadelerini kullandı.

OHAL ELEŞTİRİSİ

OHAL’in uzatılması konusunu değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Neden OHAL’i getiriyorsunuz? Çünkü yönetemiyorlar, baskı ile seçime nasıl giderizi düşünüyorlar. Milleti sopayla nasıl hizaya sokarızın hesabını yapıyorlar? Ne yaparsan ya, bu millet Kuvayı Milliyecidir, sana boyun eğmez. Bay Recep FETÖ’nün siyasi ayağının bir numaralı sorumlusudur. Tazminat davası açıyor, bunun için de fezleke düzenlesene. Mahkemeye gidelim, vallahi mahkemede hepsini ispat edeceğim. 15 Temmuz’da darbe girişimi oldu, 20 Temmuz’da sivil darbe yaptılar. Bunu fırsata çevirmeye çalışıyorlar. FETÖ borsası kurdular. Dayın varsa, kayınpederin varsa, doların varsa çıkarıyorlar. Bir de karaborsası var FETÖ’nün, baskıyla işten çıkarıyorlar.” dedi.